Kancelářské pohodlí začíná na židli

Židle

Pohodlí v zaměstnání patří k nejdůležitějším faktorům, protože jen spokojení zaměstnanci mohou odvádět ty nejlepší výkony. Nejde o to si pořídit jen nějaký nábytek, ale hlavně v pěkném designu a v odpovídající kvalitě.

Výběr kvalitní židle

Stylové pracovní prostředí dnes vykouzlíte velice snadno. Pokud to nezvládnete vlastními silami, přijdou na řadu odborníci. Včas si však uvědomte, že nejde jenom o celkový design a barevné sladění. Vyžadujte kvalitu. Propadající se police u regálů, viklající se stolky nebo podivně rychle odřená křesla nepotěší absolutně nikoho. Určitě rozhoduje přidělený rozpočet. Pokud přistoupíte na dočasné řešení, alespoň nehleďte na ceny u židlí, protože kvalitní sezení se odrazí v lepší zdravotní kondici.

kancelářské židle se předpokládá vybavení kolečky. Při výběru zvažujte, jestli ji chcete umístit na koberec, lino, dlažbu, plovoucí podlahu nebo jiný povrch. Někdy je příliš snadná pohyblivost na škodu. Dochází i k poškozování podlahových krytin. K nejlevnějším patří kolečka z tvrdého plastu, která se hodí na lina a koberce. Kolečka s gumou nebo měkčeným plastem oceníte na tvrdé povrchy. U koleček bývají připevněny brzdy. Mechanická brzda funguje sešlápnutím páčky a následně se musí odbrzdit. Automatická zabrání nežádoucím pohybům v nezatíženém stavu.

Dosedněte bez rizika

Při nakupování židlí do kanceláře si všímejte, jaké je jejich zatížení. Často se stává, že kříž snadno praskne. Kluzáky či kolečka se osazují do křížů, jejichž konstrukce a materiál ovlivňují stabilitu, pevnost a celkovou životnost výrobku. Plast se vyznačuje lehkostí, ale nesnese větší zátěž. Nylon patří mezi kvalitnější plasty – má vyšší pevnost. Nízkou hmotností se chlubí i slitiny hliníku, ale díky vyšší pevnosti a nosnosti patří k volbám pro výrobu kvalitnějších kancelářských židlí. Pro více informací se podívejte na https://www.atan.cz/kancelarske-zidle.