Kde koupit nejlevněji investiční zlato?

investiční zlato

Kdo dnes nakupuje investiční zlato, patří rozhodně mezi lidi, kteří pochopili, že se stalo jedinou možností, jak ochránit úspory před inflací. Víte ale, že se cena zlata u jednotlivých prodejců může lišit a často jej proto nakupujete zbytečně draze?

Většina lidí, zejména běžných laiků nakupujících investiční zlato, si myslí, že se jeho cena odvíjí jenom od aktuální ceny zlata na komoditní burze. Jenomže ono je to trochu jinak. Cena za investiční zlato nemusí být u každého prodejce stejná. Jednak je ovlivněna značkou slitku, ale svoje si přihodí i prodejci. Takže rozdíl ceny u nejlevnějšího a nejdražšího může být až 10 %, co není zanedbatelné. Nesledujte tedy jen to, jak se cena zlata liší na burze, ale též u jednotlivých prodejců.

Nakupovat investiční zlato se oplatí u správného prodejce

„Slitek ze stejné rafinérie, o stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz. Ten naopak na svém e-shopu drží ceny nízko a rovněž mezi Čechy s úspěchem propaguje snadný, rychlý a bezpečný nákup investičního zlata online. Navyšování ceny investičního zlata prodejci dělá pro Čechy jeho ceny zbytečně dražšími. Rakušané i Němci nakupují zlato levněji. Řešením je najít si skutečně dobrého a levného prodejce.

Říkáte si, jestli nebudou levnější české nebo slovenské zlaté slitky?

Nebudou, protože žádná česká mincovna zlaté slitky nevyrábí a neprodukuje je ani slovenská mincovna. Tradičně se proto u nás prodávají zejména švýcarské investiční slitky, které mají velice dobré jméno. Nabídka je široká, je z čeho vybírat. Pokud si neumíte vybrat, poradí vám třeba v e-shopu Zlate-mince.cz. Tradičně uznávanou značkou je například Argor Heraeus. Proč záleží na značce? Zlaté slitky těch prestižnějších značek se vám budou jednou lépe prodávat. Některé méně tradiční totiž nevykupují všichni prodejci zlata.