Kde najdeme kolagen a k čemu ho naše tělo potřebuje?

kolagen

Co všechno potřebuje naše tělo ke správnému fungování? Kromě minerálů a vitaminů potřebuje kromě jiného také pár látek, které udržují tělo v kondici a ve skvělé formě. Jednou takovou látkou je například kolagen, což je ve vodě nerozpustná bílkovina, která dodává pokožce nejen pružnost, ale také jí dodává pevnost a elasticitu. Jinými slovy díky kolagenu, který máme v těle, je naše pleť krásná, mladá a bez vrásek. Bohužel kolagen není látka, která by se v našem těle držela neustále až do smrti. S přibývajícím věkem z těla mizí, stává se tomu na přelomu pětadvacátého roku života. 

Pokud patříte k lidem, kterým neustále přibývají vrásky na čele, v okolí úst nebo kolem nosu, pak vám dává vaše tělo signál, že stárnete a že je s tím čas něco dělat. V ideálním případě doplňte chybějící kolagen, který je nejen proti stárnutí, ale také je proti vráskám nebo proti lámání nehtů. 

Kde kolagen najdeme?

Kolagen je bohužel látka, kterou najdeme v přirozené stravě jenom velice málo. Samozřejmě se ale najdou pokrmy, v nichž alespoň trochu kolagenu najdeme. Například se objevuje kolagen v želatině, také ve vepřové kůži nebo v hovězí kůži, šlachách a kostech. 

Existují také potraviny, které přirozeně podporují jeho tvorbu. Takovými potravinami jsou například potraviny bohaté na vitamin C nebo na vitamin B3, jenž najdeme například v játrech, tuňákovi nebo třeba ve fazolích či hrachu. 

Kolagen však také najdete v nejrůznějších doplňcích stravy nebo v elixíru mládí Anti age od Rays of Beauty. 

K čemu tělo potřebuje kolagen?

Jak jsme zmínili, kolagen je bojovníkem proti stárnutí, proti vráskám, proti lámání nehtů, dokonce je na kruhy pod očima nebo na podporu růstu vlasů. Kromě toho však dokáže zrychlit metabolismus, tudíž výrazně přispívá k tvorbě svalové hmoty. Mimo jiné dokáže ozdravit stěny i celý trávicí trakt, a to díky obsaženým aminokyselinám, které v kolagenu nachází.