Kdy je čas na výměnu kancelářského monitoru

kancelářský LCD monitor

Psaní stroje jsou v současné době již zastaralé, někteří je ještě jistě mají doma, ale nepoužívají se na profesionální sféře. K vybavení kanceláře tedy neodmyslitelně patří stolní počítač, což je však jen poloviny vybavení, protože k takovému počítači potřebujete i dobrý monitor, který musí být potřebné vybavení, aby dobře sloužil.

Jak vybrat LCD monitor do kanceláře

  • Velikost – širší rozměr monitoru je praktičtější, protože můžete mít současně otevřených více oken, všechno si můžete zvětšit. Při výběru si ale nekupujte příliš veliký monitor, který by zasahoval přes celý váš pracovní stůl v kanceláři, abyste měli ještě místo na potřebné dokumenty.
  • Nastavení – prodej monitorů je již přesně rozdělen podle potřeby, pokud tedy potřebujete kancelářský LCD monitor, nemusíte ztrácet čas se složitým nastavení nebo propojení s počítačem.
  • Kvalita x cena – do kanceláře si rozhodně nepořizujte levné monitory, které by vám mohly narušit oči. Levné monitory mají špatnou grafiku, takže se může stát, když bude u počítače sedět celou pracovní dobu, budou vás bolet nebo slzet oči.
  • Barva – některé monitoru jsou matné, jiné zase lesklé. Zatímco lesklejší monitory mají příznivější barvy v místnostech, kde není dobrá viditelnost, matnější jsou spíše pro práci u průchodu běžného denního světla.

Kdy vyměnit zastaralý monitor

  • Nefunguje – nikdy se nevyplatí čekat do poslední chvíle, může se také stát, že ve chvíli, kdy budete monitor nejvíce potřebovat, nebude fungovat. Pokud tedy uvidíte náznaky, že monitor začíná špatně fungovat, raději si zajistěte dopředu náhradu.
  • Doba – jednoznačně největší důvod, proč vyměnit svoji stávající obrazovku, je doba. Technika jde neustále dopředu, takže i když vám monitor ještě funguje, raději ho přenechte na osobní využívání a na podnikání si pořiďte modernější kancelářský LCD monitor, který půjde krásně propojit s počítačem.
  • Přehřívání – monitory v kanceláři musí vydržet v provozu několik hodin denně, během kterých je na nich spuštěno několik programů, pokud se tedy po chvilce začne přehřívat, není dobré monitor příliš zatěžovat, raději si pořiďte nový a stávající můžete využívat k osobním účelům.

LCD monitory

Proč vybrat repasované monitory

  • Cena – kancelářské vybavení není levné, obzvláště pokud potřebujete nakoupit více monitorů najednou. Repas je v dnešní době zcela běžný a není žádný důvod se ho bát. Většinou se jedná o modely monitorů, které jsou na trhu na předních příčkách, veliké společnosti se této technologie zbaví kvůli technickému zastarání. Ne vždy se však jedná o používané monitory, jako repasované si můžete zakoupit i LCD monitory, které v minulosti sloužily pouze jako předváděcí modely. Nakoupit je pak můžete se slevou i 70 % oproti nákupu zcela nového modelu. A to už se vyplatí.
  • Kvalita – za dobrou cenu si také kupujete kvalitu. Tyto monitory před samotným prodejem podstupují mnoho důležitých testů, aby se zjistilo, jestli je jejich fungování správné. Je-li na monitoru nějaká kosmetická vada, jsou dané součástky vyměněny. Pokud si kupujete monitor i s počítačem, vždy je nainstalován i nejnovější software, máte tedy jistotu, že si kupujete kvalitní produkt.
  • Záruka – nemusíte se bát, i repasované monitory si zakoupíte se zárukou, sice se nejedná o běžnou 24 měsíční zákonnou lhůtu, ale jen o zkrácenou o polovinu, tedy jen 12 měsíců, i to je dlouhá doba na to, kdyby náhodou produkt nefungoval správně.

Repasované kancelářské monitory, počítače i notebooky najdete např. na stránkách inComputer.cz, kde se právě na tento sortiment dlouhá léta specializují.