Kdy je čas na změnu zaměstnání?

personální agentury

Zaměstnanců dnes stále není. Zaměstnanecká krize stále pokračuje, zaměstnavatelé stále hledají pracovní sílu, která by jim obsadila volné pracovní pozice. Zaměstnanecká krize a stále se zlepšující platové podmínky jsou možná pro někoho důvodem, proč změnit práci, proč začít hledat jiné zaměstnání. Jenže to nejsou ty pravé důvody, proč bychom novou práci měli hledat. Existují naprosto jiné impulsy než lepší nabídka, které by nás měly donutit k tomu, abychom začali hledat nové zaměstnání.

Nové zaměstnání by pro nás mělo být hlavně jakousi úlevou a změnou, doufejme, k lepšímu. Nikdy neměňte práci kvůli platu, když víte, že by vás čekala náročnější práce či práce, která vás nebude bavit a budete do ní chodit s odporem.

Kdy je čas na změnu práce?

  • Když se práce stává stereotypní (to je nejčastější důvod odchodu ze zaměstnání, opravdu existují zaměstnání, kde práce nebude stereotypní, kde bude denně různorodá a kde na vás denně bude čekat nová výzva)
  • Když nevstáváte rádi (i kvůli práci lze vstávat s úsměvem na rtech, proto vstávejte s radostí do nového zaměstnání, které jste si zvolili)
  • Když nemáte v práci dobrý kolektiv (kolektiv na pracovišti se velmi podílí na tom, jak se cítíte, proto pokud se v něm necítíte dobře a jsou vám lidé takzvaně proti srsti, je čas na změnu)
  • Když nevládne v práci příjemná atmosféra (čas na změnu práce nastává i ve chvíli, kdy není na pracovišti přátelské prostředí, které se taktéž podílí na kvalitě a rychlosti odváděné práce)
  • Když nejste dostatečně ohodnoceni (a samozřejmě plat taky může hrát roli, ovšem jen dle platu se nerozhodujte)

Pokud chcete změnit práci, doporučujeme se obrátit na personální agenturu Komfort agenturu práce, která nabízí zprostředkování práce pro firmy a zájemce o práci nejen v Ostravě, kde je sídlo personální agentury, ale i v celé ČR.