Když dokumenty vyžadují apostilizaci

apostilizace dokumentu

Apostilizace dokumentu nemusí být vůbec tak složitý proces, jak se na první pohled může zdát. Byť se apostille často zaměňuje za superlegalizaci, liší se od sebe tyto dva pojmy nejen cenou. Apostilu dokumentů vyžadují zejména oficiální dokumenty, jako jsou rodné a oddací listy, úmrtní listy, vysvědčení, ale též diplomy či výpisy z obchodního rejstříku, popřípadě rejstříku trestů. Oproti tomu superlegalizace je finančně nákladnější potvrzení pravosti dokumentu, nicméně u této varianty se neobejdete bez osvědčení ze zahraniční i domácí země. Apostila pak vyžaduje pouze jedno osvědčení.

Co je to vůbec apostila

Jedná se o ověření listiny, ať už z důvodu pravosti podpisu nebo otisku razítka dokumentu. Apostilizace dokumentu, neboli apostilizační doložku k příslušnému dokumentu a listině vydává úřad, v České republice jsou to například ministerstvo školství a okresní úřad. Apostille oceníte zejména v případech, kdy se chystáte začít pracovat v zahraničí a potřebujete ověřit úřední listiny, jako jsou rodný list a vysvědčení. Apostilizace se ale týká i dalších úředních dokladů, patří sem mimo jiné dokumenty vydané matrikou, listiny související se studiem a také obchodní dokumenty či zdravotní doklady. Pokud vyžadujete tyto odborné služby, obraťte se na zkušenou firmu. Ta vám zajistí v místě svého působení v centru hlavního města kompletní služby každý den. Díky pobočkám prakticky po celém světě, mimo jiné třeba v USA, Spojeném království, Hong Kongu i blíž u našich okolních sousedů, pracuje rychle a precizně, což se odráží na kvalitním výsledku a dostupné ceně.

Specialista na ověřování

Ověřování dokumentů se pravděpodobně během života nevyhne nikdo. Investujete-li do ověření, máte jistotu o pravosti vybraných listin. Některé dokumenty musí dokonce ověřeny advokátem, popřípadě notářem. Teprve poté s nimi můžete předstoupit před soud nebo veřejného činitele. Informujte se o apostilizaci, superlegalizaci a dalších možnostech, které vám nabízí zavedená společnost v Praze.