KLT boxy pro přepravu a skladování

klt boxy

Máte-li na starosti logistiku, přepravu a ukládání zboží jakéhokoli typu, pravděpodobně znáte ono nepsané pravidlo, že prostoru není nikdy dost. Dostat vše bezpečně na místo určení a poskládat to tak, aby se nic ze zboží nepoškodilo, nezkazilo a navíc bylo přístupné pro další kroky pracovního řetězce, to nikdy nebyla žádná legrace a jistě nám dáte za pravdu, že to vyžaduje mnohdy pevné nervy.

Moderní skladování

Na trhu dnes ale naštěstí existuje nespočet možností a alternativ, jež jsou schopny vám práci a snažení v logistickém oboru značně ulehčit. Vděčíme za to především moderním a lehkým materiálům, které pomalu vytlačují ty zastaralé – například těžké a na údržbu nepraktické dřevo. Ptáte-li se po těchto moderních materiálech, jedná se především o hliník a plasty, přičemž druhé jmenované mají bezesporu řadu dalších výhod oproti zmíněnému lehkému kovu. Mezi jejich největší benefity patří nízká hmotnost, díky níž se s nimi dá jednoduše manipulovat. Druhou velkou výhodou je pak snadná údržba – dají se velmi dobře omývat a nepodléhají zkáze.

Moderní skladování

Evropské rozměry

Z plastů se dnes standardně vyrábějí jak palety (v euro i jiných rozměrech), tak i bedny na uskladnění. KLT boxy, jak se také těmto bednám říká, a pyšní se velmi dobrými vlastnostmi, které každý logistik uvítá. Dají se jednoduše skládat na sebe, čímž ve skladu šetří tolik potřebné místo. K dostání jsou hned v několika rozměrech. Můžete si tedy být jisti, že každá věc bude uložená v optimálně velkém boxu a využití prostoru tak bude opravdu maximální.

Stejně jako v případě palet, i v případě KLT boxů existují standardní rozměry platné pro celou Evropu. Ty jsou samozřejmě také na českém trhu součástí nabídky. Vedle nich ale seženete i speciálně upravené boxy, a sice tzv. Euroclick, u nichž se dá vnitřní objem regulovat pomocí clickboosterů.

Udržitelnost

Plasty v logistice dnes naštěstí nepředstavují takovou hrozbu, o jaké se v souvislosti s plastem jako takovým standardně mluví. Jak palety, tak přepravky bývají zpravidla recyklovatelné. Jejich životnost ve skladu je navíc skutečně dlouholetá, což z nich činí ekologicky a finančně šetrné řešení.