Kočky pro zábavu, chov i mazlení

Britská kočka

Patříte mezi milovníky domácích mazlíčků a rádi byste si domů pořídili kočku? Nezáleží vám, zda bude s rodokmenem, z útulku či nalezenec? Pak jen vsaďte na správné plemeno, s nímž se nebudete nudit a najdete společné zájmy. Není totiž kočka jako kočka, každé plemeno vyžaduje jinou péči, má odlišné potřeby a nemusí vám vyhovovat svou povahou. Některé kočky jsou něžné, mazlivé, jiné zase velmi aktivní až vůdčí a nenechají vás o sobě příliš rozhodovat. Inspirujte se oblíbenými plemeny koček, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle.

Sfinx má své příznivce i odpůrce

Pro jednu skupinu lidí je něco okouzlujícího, jiní za její vzhled zatracují, ba dokonce se bojí. Řeč je o Sfinx. Tato kočka je loajální k rodině a vyznačuje se milostí a společenskou povahou. Od ostatních koček se liší už tím, že nemá srst, proto vyžaduje neustálé mazlení, teplo a něžnost. Ne všude je tato kočka uznávána. Sfinx kočka je společníkem do nepohody, který má rád klid a ticho. Hledáte-li spíše aktivního společníka, pak si prohlédněte jiná plemena. Například veselá a inteligentní Burmilla vás bude bavit i hladit svým hebkým kožíškem v odstínu polární liška. Charakteristickým znakem jsou velké zelené oči. Tato šelma s vámi bude vykonávat prakticky všechny domácí práce, bude vás bavit, sdílet s vámi život. Proto si zaslouží kvalitní krmivo i hračky, jež můžete nakoupit například na www.prymus.cz.

Nevěrná britská kočka

Řada z vás možná zvažuje pořízení britské kočky, jež vyniká svým zbarvením. Pozor si ale dejte na její povahu. Britská kočka je svá, proto je také ve Velké Británii tak oblíbeným společníkem na doma. V případě neklidné povahy, kterou mohou zvláště kocouři doprovázet častým mrouskáním, zvažte kastraci. Díky ní se zvíře uklidní, hormonálně stabilizuje a vy si užijete vyrovnanou povahu šelmy. Navíc se dobře snáší s jinými zvířaty. Britka je navíc čistotná, velmi dobře se pečuje o její srst. Na pozoru se mějte při krmení, plemeno může znásobit nejen svůj apetit, ale též objem.