Kvalitní hokejová výstroj pomůže dosáhnout ve sportu skvělých výsledků

hokejové helmy

Máte doma nadějného mladého hokejistu, zapáleného do sportu s vizí, že bude druhým Jágrem? Pak možná je pro vás důležité podporovat ho v jeho cestě za svým snem. To také mimo jiné obnáší pořídit kvalitní hokejovou výstroj. Jaké se vám nabízejí možnosti?

Hokejky pro praváky i leváky

Základem vybavení každého hokejisty je hokejka. I když mu chybí ostatní hokejová výstroj, tak s touto dřevěnou hůlkou může honit puk i na ledě na rybníku. Jako organizovaný sportovec však potřebuje hokejku přesně do ruky, která mu sedne jako ulitá a s níž bude moci podávat co nejlepší výkon. Při jejím výběru se lze orientovat podle tvrdosti, výšky, ceny i určení, jestli je pro profesionála, nebo začínajícího hráče. Například hokejky Bauer z řady NSX nabízejí výborný poměr cena/výkon zejména pro hobby hráče.

Hokejová helma s chráničem obličeje

Hokej je velmi tvrdá hra, kde o zranění není nouze. Proto je důležité se během utkání i tréninku co nejvíce chránit. Nejzranitelnější je hlava a na ni patří hokejová helma. Mírní následky četných pádů na bruslích i srážek s ostatními hráči. V řadě soutěží se jedná dokonce o povinnou výbavu. Zajímavý tip pro vás – co takhle pořídit i ochranu obličeje, která je součástí helmy? Takto vybavené hokejové helmy jsou pro hráče i brankáře mnohem bezpečnější. K úrazu často stačí jen špatně mířený puk, který může vyrazit zuby nebo přelomit nos.

Hokejová výstroj

Hokej není hrou pro každého. Vyžaduje tvrdost, útočnost a rychlost, kterou umožňuje odolná hokejová výstroj. Kvalitní oblečení zabraňuje nepříjemnému pocení. Brusle umožní rychlé útoky s hokejkou, která padne do ruky. Helmy a chrániče Bauer pomáhají chránit citlivá místa na hráčově těle. I na tom, jaká tato výstroj je, záleží, jak se hráčovi bude hrát. Nepadnoucí dres celou hru znepříjemní stejně jako nekvalitní brusle.