Kvalitní materiál pro vaše stavby

stavebniny

Stavba domu spolyká nejen dost času, peněz, ale hlavně stavebního materiálu. Je dobré se obrátit na dodavatele, který nabízí kompletní sortiment a ochotně poradí v případech, kdy si nevíte rady, co přesně koupit pro vaše potřeby. 

Různé druhy materiálu na jednom místě

Zrovna si připravujete seznam, co vše pořídíte pro stavbu domu na několik dalších měsíců? Hutní materiály, pálené cihly, stropy, nosníky, ventilační systémy, překlady, tvárnice nebo obkladové pásky? Výhodnější pro vás budou stavebniny, kde si vyberete z mnoha druhů a cen. Co shánět a realizovat? Ke zvláštnostem už nepatří plechové střechy, které si stále více pořizují lidé na novostavby. Najdete u nich několik výhod, například jsou praktické, funkční, s dlouhou životností a na výběr jsou různé designy. V porovnání s klasickou krytinou z tašek je mnohem lehčí. Pro tuto vlastnost se hodí na místa, kde není velká únosnost krovu. K výrobě krytiny z plechu se používají pozinkovaný plech, hliník, ale občas také nerezový plech a měď. Krytina se následně povrchově upravuje do rozličných barev. K dalším přednostem se řadí odolnost vůči větru a dobré izolační vlastnosti. 

Stěny a střecha z odolných materiálů

Existuje mnoho cihel určených pro stavění bytů a domů. Záleží na tom, co konkrétně budete zdít a podle toho vyberete ten nejvíce vyhovující druh. Jde o hojně vyhledávané materiály pro svou pevnost, požární odolnost, akustickou izolaci a umí také akumulovat teplo. K nejstarším typům patří pálené cihly, které seženete jako plné nebo děrované. Stavba domu je taková velká skládačka pro dospělé, kdy se pomocí spojování různých hmot dostanete k vytvoření naplánovaného celku. Pochopitelně se to neobejde bez betonu, kde je základní složkou cement, dále voda, kamenivo a různé příměsi a přísady. Aby vznikl beton s dobrými vlastnostmi, je nutné se zaměřit na správné namíchání.