Letos se do bytů vrací zlatý třpyt

Letákomat.cz

Pokud se zajímáte o trendy v bydlení a chcete s nimi zároveň i udržet krok, tak vězte, že letos – a minimálně ještě v příštím roce – to bude chtít v obchodě sáhnout po zlatu, mosazi, sametu, retro věcech anebo po ověřených a stále oblíbenějších černo-bílých kombinacích. Vše je totiž v dokonalém kontrastu k moderním smart přístrojům, které naše příbytky dobývají čím dál více.

Ve jménu zlata, mosazi a sametu

A to i těch takzvaných vintage. Současnému bydlení designově lahodí vše, co má vzhled těchto materiálů nebo z nich dokonce je přímo vyrobeno. Proto i staré mosazné doplňky z vaší chalupy nebo z babiččiny půdy prostě letí. Když k nim pořídíte sametové polštáře nebo deky a černobílé fotografie, budete naprosto trendy.

Pokud takové zdroje, tedy babiččinu půdu nebo starou chalupu, nemáte, vezměte útokem bazary. A dívejte se po všem, co leskle kovové, zlaté, mosazné. A také samozřejmě černobílé, včetně zajímavých obrázků či fotografií. V bazaru na pěkný samet asi nenarazíte, ale to ničemu nevadí. Když budete sledovat nabídku různých obchodů na portálu Letákomat.cz, můžete i nové sametové doplňky nakoupit za rozumné ceny.

Měděné období skončilo, ale doplňky z mědi nevyhazujte

Donedávna byly v bydlení velmi trendy právě načervenalé odstíny mědi. Stejně tak v módě. Ale jejich období skončilo. Ovšem, pozor, byla by škoda se jich zbavovat, protože jejich čas jistě zase přijde. Tak jim vyhraďte teplé místečko a vyčkejte, až se designérům zase zalíbí.

Místo mědi teď vedou chladné odstíny zlata, mosazi. A to jak v moderním podání, tak v retro stylu. A samozřejmě ani vintage není mimo hlavní kolej. Jen je potřeba, abyste vybavení bytu sladili do celkové harmonie. Buď jeden styl do každé místnosti, nebo neriskovat a vše vybavit v podobných tónech a stylu.

Mosazné mohu být i textilie

Co bylo ještě donedávna symbolem oslavovaných osmdesátek, to se nyní ve velkém vrací. Avšak nikoliv jako móda k nošení, nýbrž jako móda k bydlení. O čem je řeč? O textiliích v kovových odstínech a designu. V trendy bytu roku 2018 totiž najdete v kovově žlutých barvách nejen samotné kovové části nábytku, ale také bytové textilie, které se významně lesknou zlatými vlákny nebo i zlatými flitry.

Je to sice na první myšlenku neskutečný kýč, ale když vše dobře zakomponujete, dostanete super trendy vzhled vašeho bydlení. A co je tím správným zakomponováním? Zejména již zmíněné černobílé kombinace a další neutrální prvky. Skvěle se hodí vínově červená nebo lehké modré odstíny. A samozřejmě veškeré přírodní materiály, včetně dřeva a kamene.

Vyznavači retra nechť sáhnou k zemi

Pokud vedete bydlení v retro stylu, tak se spolehněte na zemité barvy. Které nyní vedou? Jde zejména o olivovou či avokádově zelenou, kombinujte je se žlutou, hnědou a oranžovou. Nikdy nic nezkazíte šedou, doplnit ji dobře můžete tmavší červenou nebo naopak světlejší modrou.

K zemitým barvám, tedy vybavení v těchto barvách (pozor, bez vzorů, čistě jen barvy), pak pořiďte závěsy a tapety s typickými dobovými geometrickými i květinovými vzory. Tím bude retro naprosto dokonalé, což je v roce 2018 velmi trendy.

Černou a bílou nejlépe na obrázky a fotky

Černobílé fotografie slaví díky současným trendům velký comeback. Vzhledem k mosazi, sametu a barevným a vzorovaným retro tapetám je pro ně nejvhodnější čas. Barevné fotky a obrazy by totiž celou kompozici rušily. A tak se poohlédněte po těch černobílých. Nebo ještě lépe, sami si je vyrobte.

Každou digitální fotografii můžete ve vhodné aplikaci převést na černobílou nebo na fotku v mosazných tónech. A můžete k ní snadno vybrat i dobře padnoucí rámečky. Věděli jste, že je nabízejí i v Lidlu? Stačí sledovat Lidl leták a můžete je mít za výhodné ceny. Nabízeny jsou vždy v několika stylech, velikostech a barevných provedeních.