Letošní červenec měsícem pasivního sportu. Platí to i pro Vás?

playarena.cz

Červenec je v Česku dlouhodobě symbolem začátku prázdnin a doby dovolených, na kterou vyráží většina Čechů. Volné dny lze trávit různě. Někdo dává přednost chození po památkách, jiný upřednostňuje lenošení u moře, někdo tráví čas hraním společenských nebo online her, ale stále více lidí se snaží dovolenou trávit aktivním pohybem – většinou chozením nebo cyklistikou, ale na vzestupu jsou i další pohybové aktivity.

Řada lidí možná cítí, že sedavé zaměstnání, které je stále rozšířenější, není pro člověka ideální a snaží se tedy během dovolené pohyb dohnat… Zde je potřeba se zastavit a konstatovat, že sportovní fanoušci to mají letos mnohem složitější. V Rusku se totiž koná fotbalové Mistrovství světa, které je atraktivní i pro řadu lidí, kteří jinak fotbal až tolik nesledují.

Právě na první polovinu července pak vycházejí atraktivní vyřazovací boje o titul a spousta lidí upřednostní sledování fotbalu v TV například před delším výletem s dětmi nebo chozením po horách.

Aby toho nebylo málo, tak na červenec připadají i další dvě ostře sledované sportovní události, které si sportovní fanoušek těžko nechá ujít. Tou první je slavný tenisový Wimbledon, který se hraje od 2. do 15.července na londýnské trávě. Navíc wimbledonské mužské finále je na programu ve stejný den jako finálový zápas fotbalového MS, takže v tento den se dá od sportovních fanoušků těžko očekávat nějaká větší aktivita. Ještě dodejme, že jednou z největších favoritek na titul Petra Kvitová, která již slavný turnaj 2x vyhrála, takže další důvod, proč turnaj sledovat.

Druhou velkou sportovní událostí je nejslavnější cyklistický etapový závod světa Tour de France. Začátek závodu se letos kvůli fotbalovému šampionátu trochu posunul. Start je naplánován na sobotu 7.července a vítěz bude znám po dojezdu na slavné pařížské Champs-Élysées v neděli 29.července. Možná si řeknete, že sledovat cyklistiku v televizi je nuda, ale v případě Tour de France to zase až tak úplně neplatí. Skoro každá etapa totiž kromě závodu nabídne i dechberoucí pohledy na vrcholky Alp či Pyrenejí nebo na pohádkové hrady a zámky, kterých je ve Francii velké množství. Za všechny jmenujme slavný Carcassonne, ve kterém cyklisté zakončí 15.etapu.

Pokud jste si letos dali předsevzetí, že červenec strávíte aktivním sportem a ono tak úplně nevyjde, tak nezoufejte. Rozhodně v tom nebudete sami 🙂