Letošní léto strávím na zahradě. Pojďte do toho také!

nadzemní bazén

Ono to možná nejdříve může znít dost smutně, ale pokud máte dostatečně velkou zahradu a vybavíte si ji několika maličkostmi, můžete mít tak parádní léto, o jakém se nesní ani těm, kteří vyráží k moři. A hlavně, u moře jen stěží někdo může být 3 měsíce, nemám pravdu?

Léto klepe na dveře, teploty se pomalu ale jistě šplhají nad 25 °C a já už mám všechno potřebné připraveno na pořádnou letní dovolenou. Není to sbalený kufr na cesty, ale oprášený gril na dřevěné uhlí, nový nafukovací bazén a perfektní venkovní sezení. Já totiž letos zůstanu na zahradě a hodlám si to pořádně užít. Přináším vám svoje tipy na to, jak si léto bez moře a na svém pozemku vychutnat do sytosti.

Něco dobrého, něco studeného a něco mokrého

Toto jsou moje 3 podmínky pro to, aby bylo léto dokonalé. Jak připravit na zahradě něco dobrého? Zahradní grily jsou snad už od dubna k dostání opravdu všude. Vybírat můžete plynové, lávové nebo ty na dřevěné uhlí. Výtečné maso i zeleninu připravíte na každém z nich! K tomu vychlazenou limonádu, víno, nebo pivo z ledničky a garden party může začít!

Tím jsme nenápadně přešli k bodu dva: „něco studeného“. Výhodou je, že zahradu máte u domu, takže občerstvit se něčím vychlazeným je jednoduché jako facka. A hlavně za hubičku.

Už to slyším: „Na zahradě moře neuděláš!“

Ano, to vím. Slanou vodu a umělé vlny si vážně připravovat nebudu, ale nadzemní bazén mi bude stačit. Pokud vlastníte velkou zahradu, možná do ní máte bazén přímo zapuštěný. Mimochodem, bazén a vířivka, to je můj velký sen. Já mám nafukovací bazén a letos k němu přibyla další vychytávka – solární sprcha. Skvěle osvěží před koupáním v bazénu, nebo po něm a poslouží jako rychlé ochlazení. Dokonce si u ní můžete sami regulovat teplotu podle potřeby.

K tomu pohodlné křeslo, slunečník, nohy nahoru, občasné návštěvy a nic mi nechybí. A jak si léto letos užijete vy?