Likvidace vozidel v otázkách a odpovědích aneb, na co se lidé nejvíce ptají

ekologická likvidace vozidel

Žádný člověk se nechce loučit se svým automobilovým parťákem. Většina lidí má ke svému autu nějaký vztah, vždyť spolu ujeli několik desítek tisíc kilometrů. Bohužel v okamžiku, kdy se automobil stane nepojízdným, není jiné možnosti než ho nechat zlikvidovat. Ekologická likvidace vozidel je bohužel (nebo bohudík?) nařízena zákonem. Každý majitel vozidla tak má povinnost ve chvíli, kdy se vozidlo stane nepojízdným, k tomuto kroku přistoupit. Jiné legální možnosti zániku vozidla nejsou zákonem dovoleny. 

Možná se nyní i vy nacházíte v situaci, kdy musíte nechat vozidlo zlikvidovat. Se vší pravděpodobností si pokládáte několik otázek, k nimž patří i níže zmíněné dotazy. Pojďme si na ně odpovědět.

Je možné si auto ponechat na náhradní díly?

Většinou muži, kutilové a enormní koumáci, si chtějí ze svého vozidla něco nechat. Vědí, že v automobilu odešla jenom konkrétní část, že některé součástky jsou plně funkční, tak proč na tom třeba nevydělat nebo si součástky nenechat na později? Proto si pokládají otázku, jestli je vůbec možné si automobil ponechat právě na takzvané “náhradní díly”. To však zákon taktéž zamítá.

Z vozidla by se před jeho zlikvidováním neměly odebírat žádné podstatné součásti. Rozumí se tím například identifikační číslo vozidla, blatníky ani kapoty. Chybět nesmí ani řídící jednotka, katalyzátor nebo bezpečnostní prvky. 

Je ekologická likvidace vozidel bezplatná?

Dnes nechceme utrácet prakticky za nic. Snažíme se co nejvíce šetřit nebo utrácet jenom za věci, které skutečně potřebujeme. Pokud však vypoví vozidlo svou službu, nabízí se otázka, jestli za jeho ekologickou likvidaci něco zaplatíme či nikoliv. 

Vystavení potvrzení o ekologické likvidaci je skutečně zdarma, pakliže odevzdáte vozidlo v kompletním stavu čili bez chybějících částí. Co může být zpoplatněno, tak jsou odtahové služby.