Manipulační technika pomáhá s těžkými břemeny

Člověk nevlastní takovou sílu, aby si poradil s přemisťováním hodně těžkých strojů, materiálů a jiných zařízení. Vymyslel však šikovné pomocníky, které ho nenechají v nesnázích.

Zvedací a navíjecí systémy

Strojírenská, automobilová, stavební a jiná průmyslová odvětví moc dobře znají, jak důležitá je spolehlivá manipulační technika. Vezměte si třeba rozlehlý sklad, kde se umisťují objemné krabice a různě těžké součástky. Zde se vždy najde uplatnění pro nějaký naviják, závěsný hák a otočný jeřáb. Prodej manipulační techniky nabízí jak menší zařízení (manipulační kleště, C háky, Euro závěsy), tak velké mostové jeřáby a ocelové konstrukce. Vše potřebné získáte na základě vašich požadavků. Může se jednat o typizovanou, ale i individuální podobu. Výroba manipulační techniky na přání zahrnuje kompletní provedení projekce, výroby, montáže a následný servis zařízení. Mezi jinými se dodává ocelová konstrukce pro podvěsný jeřáb a vakuový manipulátor, hydraulická sklopná plošina a traverza pro manipulaci s kontejnery.

Doprava kusových zásilek a předmětů

Třídit a rozdělovat kusové předměty se využívá u mnoha firem. Válečkové dopravníky často slouží k tomu, aby vám šla práce rychleji a snadněji. Oceníte je především ve vnitropodnikové dopravě, ale také ve velkých transportních zařízeních, kde plní funkci jednotlivých nebo integrovaných prvků. Rovněž se s nimi setkáte při propojování strojů a montážních míst. Existují též pásové dopravníky. Jestliže se chystáte přemisťovat materiál o hmotnosti od 125 kg do 25 000 kg, zkuste elektrické kladkostroje. Budou se hodit i pro mostové a sloupové jeřáby. Zajistit si lze řetězové typy, stejně jako lanové. V prodeji objevíte modely s ručním postrkem, s elektrickým pojezdem a stacionární. Podle vašich potřeb si nechte elektrické kladkostroje repasovat, namontovat, zkontrolovat a nebojte se požádat o servis.