Manipulační technika vám pomůže s těžkými břemeny

manipulační technika

Ani to nejlepší fitness centrum nepřipraví člověka natolik dobře, aby si jednoduše poradil s přemisťováním hodně těžkých strojů, materiálů a dalších zařízení, které se objevují hlavně ve strojírenském, automobilovém, stavebním a průmyslovém odvětví. Existuje však spolehlivá manipulační technika.

Zvedání a navíjení pomocí speciálních systémů

Pokud si představíte například obrovský sklad, překladiště stavebních materiálů a podobná místa s těžkými předměty, potom vás jistě bude v této souvislosti zajímat i dostupná zdvihací a manipulační technika. Můžete požadovat nejrůznější pomocníky, které si se vším s vyšší váhou snadno poradí. Patří sem třeba elektrické kladkostroje v provedení stacionárním, s ručním postrkem nebo s elektrickým pojezdem. Díky nim se přemisťuje materiál od 125 kg do 25 000 kg. Používají se u jeřábových srážek, mostových a sloupových jeřábů.

Jeřáby v různém provedení

Na klíč si lze zajistit dodání jeřábů s elektrickým řetězovým kladkostrojem o různé nosnosti, výšce po rameno a sloupu, o různém vyložení a rozsahu otáčení.

Sloupcové jeřáby otočné se nabízí v kompletní řadě od lehkých typů s ručním pohonem všech pohybů až po druhy plně elektrické, jež jsou určené k manipulování s těžkými břemeny. Existuje možnost ukotvení do betonového základu. Potřebujete podvěsné jeřáby? V tomto případě si vyberete z několika nosností a délek. Současně se pro tyto modely jeřábů provádí nejen dodávky, ale také revize, montáže, opravy, servis a není problém vám doručit náhradní díly. Nechybí ani ocelová konstrukce a vakuový manipulátor pro jeřáby s různou nosností. Zvedání a přesun feromagnetických materiálů o plochém, ale také kruhovém profilu dobře obstarají permanentní magnety, které se velice snadno používají. Stačí je umístit na zvedaný materiál, otočit ovládací páku o 120°, čímž se aktivuje a uzavře se magnetické pole.