Mějte vozidlo pod kontrolou díky kvalitnímu obutí

Letní pneumatiky

Teplé měsíce slibují menší nehodovost, a to především díky slabším výkyvům počasí a větší pozornosti samotných řidičů. I přesto nesmíme usnout na vavřínech. V létě řada řidičů vyjíždí na delší cesty, na dovolené za hranice republiky, a musí proto své vozidlo uvést do řádného technického stavu a zkontrolovat stav pneumatik. Pouze kvalitní pneu garantuje bezpečnou jízdu bez limitů a dobré vlastnosti na vozovce za každého počasí. Nepřekvapí vás déšť ani vysoké teploty a vaše cestování autem bude maximálně komfortní.

Vybírejte nejlepší modely pneu

Letní pneumatiky znamenají investici do osobního vozidla, zároveň však zvyšují bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Kromě letních pneumatik můžete nakupovat také celosezónní, takzvané univerzální gumy, které jsou kompromisem pro sváteční řidiče a vydrží po celý rok. Zimní pneu je sice dražší, je ale navrženo s ohledem na náročné zimní podmínky v terénu. Letní pneu představují nejznámější výrobci a snaží se pracovat s vysokou kvalitou a dostupnou cenou. Každoročně probíhají nezávislé testy kontrolující valivý odpor, přilnavost k povrchu i hlučnost a cenu.

Jako žhavou novinku můžete pořídit pneumatiky Continental PreiumContact6, gumy nové generace s maximálním brzdným výkonem na mokru a zároveň vyšším kilometrovým výkonem. O jízdní komfort se stará vylepšený výkon, a vy si tak můžete užít sportovní styl také díky inovativnímu designu pneumatik. Hledáte-li pneumatiky slibující snížení spotřeby paliva, otestujte oblíbené Continental ContiEcoContact5 gumy. Mají vynikající vlastnosti na suché i mokré vozovce, krátkou brzdnou dráhu na mokré vozovce a zároveň optimalizovaný valivý odpor.

Pravidelný servis pro bezpečnou jízdu

Na trhu najdete celou řadu kvalitních pneumatik, které vám vydrží hned několik sezón. Životnost pneu ovlivňuje především četnost používání a styl vašeho řízení. Vždy ale před jízdou zkontrolujte stav gum a nezapomínejte ani na pravidelné technické prohlídky či odborný servis. Pouze profesionálové vám pomohou vybrat ideální gumy v poměru ceny a kvality, jež budou dostačující pro váš jízdní styl. S kvalitními pneumatikami se nemusíte bát vyrazit do ciziny a užít si léto na plný plyn.