Microblading nám pomůže k obočí, které nás omladí

Obočí má tu zázračnou moc, že dokáže změnit vzhled celého obličeje a upravit jeho nedostatky. I stárnoucí tvář se zase rozzáří a nabere svěžest, pokud na ní vytvoříme výrazné obočí. V tom nám pomůže buď správná úprava, nebo microblading obočí.

Proč je důležité míti obočí

Bez něj vypadá tvář mdlá a unavená. Ať už je nám kolik chce let, ještě víc zestárneme a ztratíme jedinečnost. Světlé a příliš řídké obočí může trápit například světlovlásky, nebo lidi trpící alopecií. Naštěstí se v dnešní době už nemusíme spoléhat jen na to, co nám příroda nadělila (nebo spíše nenadělila).

Dnešní trendy velí návrat k přirozenému tvaru obočí. Má co nejvíce sedět našemu tvaru obličeje a respektovat přirozenou hustotu. Takže už žádné vytrhávání tenkých oblouků ani malování tlustých slimáků nad očima.

Jak sladit obočí s obličejem

Jaké obočí nám bude slušet nejvíce, nám tedy napoví náš tvar obličeje. Kulatý obličej si žádá vysoce klenuté obočí, které vyrovná plné líce. Čtvercový obličej pomohou zaoblit a zjemnit jemné oblouky. Srdcovitý obličej potřebuje vyrovnat výraznou horní polovinu obličeje, takže mu bude slušet krátké měkké obočí.

Tvář do tvaru hrazdy naopak potřebuje vykompenzovat výraznou čelist. V tom jí pomůže dlouhé a rovné obočí. Podobné obočí si žádá i obdélníkový tvar obličeje. Oválný obličej bude vypadat nejlépe v klasickém jemně zaobleném obočí.

microblading obočí

Domácí úprava je snadná, ale otravná

Když už víme, jaké obočí bude slušet právě nám, můžeme se pustit do úpravy. Na začátek nám stačí pinzeta a dobře osvětlené zrcadlo. Pomocí tužky zarovnané s krajem nosu a oka si odměříme, kde bude naše obočí začínat a končit. A pak pečlivě chloupek po chloupku vytrháme.

Můžeme si také dopřát depilaci obočí u kosmetičky. To bude mít výhodu, že nám chloupky nebudou dorůstat tak rychle, oblast pod obočím bude nádherně hladká a obočí ještě víc vynikne. Stejně tak nám v kosmetickém studiu můžou obarvit obočí, které takto vydrží několik týdnů.

Pokud jsme pro domácí péči, pořídíme si tužku a stíny na obočí a začneme obočí dokreslovat. Ideální odstín je o něco tmavší, než jsou naše vlasy. Čím tmavší jsou vlasy, tím můžeme intenzitu obočí snižovat, abychom nevypadaly příliš tvrdě.

Microblading nám zjednoduší život

Domácí úprava obočí je tedy snadná a rychlá, ale bohužel ji musíme každý den opakovat. Profesionální úprava vydrží o něco déle, ale také to není žádná sláva. Jak tedy na to, když chceme mít obočí, které vypadá pořád perfektní a upravené, a zároveň by na něm nikdo nehádal, že není přírodní?

Nejsnazší cestou je microblading. Obočí se při něm pomocí aplikování pigmentu vytetuje chloupek po chloupku a vytvoří se dokonalý 3D efekt. Okolí proto ani nepozná, že nejde o naše pravé obočí. Tato metoda je ideální pro lidi, kteří trpí na nedostatek chloupků a přejí si obočí zahustit a dodat mu ten pravý tvar.

Microblading je jedinečná metoda, která nám dokáže usnadnit líčení, zvednout sebevědomí a omladit. Naše tvář už totiž nebude ztrácet tvar ani večer po odlíčení. Dokonce i ráno po probuzení budeme vypadat upraveně.

O co vlastně jde?

Během procedury nám make-up artistka vnese pár milimetrů pod kůži vybraný pigment a vystínuje každý chloupek zvlášť. Zákrok trvá přibližně hodinu a efekt vydrží na dva až pět let. Dlouhé měsíce se proto nemusíme svým obočím zabývat a můžeme si vychutnávat výhody dokonalého obočí.

Metoda je téměř bezbolestná, ale vyžaduje přípravu a také důsledné hojení. Je proto potřeba vybrat si zkušeného specialistu, který nám vysvětlí, jak se o vytetované obočí dobře starat, aby se rychle zahojilo a vydrželo co nejdéle.

Jak na úpravu obočí jdete vy? Stačí vám ho jen lehce doladit, nebo ho musíte každý den dlouze malovat?