Modulární batoh nejen na kolo: Praktický společník na cesty

batoh s páteřákem

Přicházející jaro přivítala s radostí i spousta bikerů, kteří mohli po zimě opět vytáhnout svá kola a vyrazit vstříc dobrodružství. Těch možností, jakých se nabízí, je nepřeberné množství. Takže zkontrolovat kolo, jestli má vše v náležitém pořádku, a s chutí vyrazit zdolávat kilometry v přírodě i na silnici. Nezapomeňte na nezbytnou součást své výbavy, kterou je nepochybně věrný společník – sportovní batoh na záda.

Jaký batoh vybrat?

Při výběru batohu na kolo je důležité si uvědomit, jak často a jaké treky budete vůbec podnikat. Na kratší trasu vám postačí batoh s menším objemem do 10 litrů, protože nemusíte brát s sebou tolik věcí. Totéž platí třeba pro tréninky, jež vám nezaberou více než dvě či tři hodiny vašeho času. Do batohu si přibalíte pouze vodu a nářadí na kolo a to bude vše, s čím si vystačíte. Když však vyrazíte i s rodinou na celodenní cyklovýlet do okolních lesů, pak se bez pořádné svačiny, náhradního oblečení i duše neobejdete. A to vše budete muset sbalit do batohu odpovídajících rozměrů. 

Sportovní batohy pro ženy

Outdoor batohy se vyrábějí v různých velikostech i proto, že cyklisté nemají stejnou výšku. Třeba žena s menší postavou by si měla vybrat nižší batoh. S vyšším batohem na kolo se jí nepojede nejlépe. Výrobci tudíž vyrábějí dámské batohy, které jsou nižší a užší v ramenou, takže se ženám díky tomu dobře nosí. I dětské batohy jsou přizpůsobené tak, aby s ní byla nejmladší generace spokojená.

Vodní vak i páteřák

Podstatné je na cyklotreku je zásobení tekutinou. Cyklistika vyžaduje pravidelnou hydrataci, takže s sebou si musí cyklista vzít dostatečnou zásobu vody. Buď to vyřeší klasickou cyklistickou lahví, nebo speciálním vodním vakem. Výbornou vychytávkou na kolo je batoh s páteřákem, který chrání záda a hlavně páteř při případném nebezpečném pádu z kola.

Při výběru nového batohu na kolo můžete zavítat také do bajkshopu Singletrek.cz, který má pro cyklisty nachystanou bohatou nabídku batohů všech velikostí.