Můj boj s angličtinou

kurz angličtiny v Brně

Vždycky jsem chtěla umět anglicky. Jsem obrovský filmový nadšenec a můj sen od malička byl vidět všechny filmy v anglickém originálním znění a překládat je, psát k nim české titulky.

Gympl

Základní školu jsem opustila s pátou třídou, kdy jsem se dostala na osmileté gymnázium. Na gymplu v Brně jsme měli angličtinu hned od začátku, od sekundy dokonce i němčinu. Bohužel ale učitelé se nám střídali jak na běžícím páse a já nebyla schopná se v tom všem učivu ještě sama soustředit na jazyky.

Na maturitu jsem se naučila, co to šlo. Troufám si říct, že za svatý týden jsem se naučila anglicky opravdu obstojně. Na těch několika tématech, která jsem znala téměř nazpaměť, jsem pochytila velký obsah nových slovíček a naučila se spoustu užitečných frází.

Bohužel po maturitě následovaly skvělé dlouhé prázdniny, kdy jsem se na angličtinu ani nepodívala. Bylo celou dobu nádherně, běhala jsem proto venku, užívala jsem si skvělý pomaturitní free život a po škole jsem ani nevzdychla.

Vysoká škola

Od října jsem nastoupila na vysokou školu do Brna.

Škola nebyla zaměřená na jazyky. Studovala jsem filozofickou fakultu a povinné absolvování jazyka bylo pouze dva semestry. Nechtělo se mi s tím stresovat, a tudíž jsem to zvládla online formou, kdy stačilo vyplňovat průběžné testy a na konci semestru zaslat anglickou esej.

Nicméně žila jsem v Brně, kde je cizinců jak máku a já je samozřejmě potkávala. Čas od času jsem tak byla nucena se anglicky dorozumět. Bohužel to ale bylo horší a horší, až jsem se hodně zablokovala a začala jsem se bát cokoliv před cizinci říkat. Začala jsem se bát mluvit.

Vysokou školu jsem dostudovala. Na magisterském studiu jsem již angličtinu neměla, a tak jsem si ji nemohla ani ve škole oživit.

Práce

V průběhu vysoké školy jsem pracovala brigádně v obchodě s outdoorovým oblečením. Byl to obchod s českou značkou, kam opravdu hodně výjimečně zabloudil nějaký cizinec, tudíž jsem mluvila pouze naším mateřským jazykem. Po ukončení vejšky jsem dostala víc směn, abych měla nějaké finance, než si najdu práci na hlavní pracovní úvazek.

Hledala jsem dnem i nocí, až se mi naskytla možnost pracovat pro jinou outdoorovou firmu jako obchodní zástupce. Měla jsem mít na starosti jihomoravský region a jižní Čechy.

Do zaměstnání jsem se pustila s vervou a vedoucí byl se mnou velice spokojen. Denně jsem najezdila 200 kilometrů a starala se o naše pobočky, jak nejlépe jsem dovedla. Netrvalo tedy dlouho a já dostala nabídku na vyšší post.

Lepší pracovní pozice

Mohu pracovat jako vedoucí obchodní zástupce pro celou Českou republiku. Je zde ale jeden podstatný háček. Ano – angličtina. Musím komunikovat se zahraničím a komunikace probíhá v anglickém jazyce.

Nechtěla jsem o tuto příležitost přijít. Motivovaly mě opravdu velké peníze, možnost cestovat a šplhat po kariérním žebříčku ještě výš.

Kurz angličtiny v Brně

Musím si tedy najít ten správný a jedinečný kurz angličtiny v Brně.

Na doporučení jsem šla na Lidickou 9 do jazykové školy PELICAN, kde mi prý dokážou ušít kurz na míru a naučím se anglicky snadno a rychle.

Se slečnou v kanceláři jsem se dohodla na intenzitě kurzu a začala jsem chodit na kurz anglického jazyka s další účastnicí, která měla stejné podmínky, jako já.

Kurzy angličtiny v Brně v jazykové škole PELICAN mohou být tedy navrhovány přesně podle představ potencionálního studenta, což je v mém případě velkou výhodou.

Naše lektorka se jmenovala Elizabeth Pallot. Elizabeth je rodilá mluvčí, nicméně jednoho z rodičů má z České republiky. Mluví tedy od malička oběma jazyky a jako lektorka je perfektní. Díky ní jsem byla po celkem krátké době na tak dobré úrovni, že jsem si troufala nabízenou pracovní pozici přijmout.

Angličtina Brno u PELICANA mi pomohla k získání opravdu výjimečné pracovní pozice, kterou nyní s vděkem a potěšením vykonávám.

Potkávám skvělé lidi z různých koutů světa, se kterými se nebojím mluvit, a vydělávám pohádkové peníze. A co navíc? Ve svém volném čase píši titulky ke skvělým anglickým filmům. Plním si své sny a jsem šťastná. Co víc si přát?