Na co nezapomenout při zařizování skladu nebo obchodu

Zařídit si vlastní sklad nebo obchod, to je sen mnoha z nás. Při jeho tvorbě ale nesmíme zapomenout na některé praktické aspekty, které se k zařizování prostor váží.

Vysokou nosnost pro vše potřebné zajistí kov

To první, co budete muset zařizovat, je vhodný systém pro ukládání všech skladovaných předmětů. Regálové systémy z kovu se skvěle hodí pro všechny běžné prostory. Na rozdíl od dřeva se u kovu nemusíte obávat nízké hmotnosti zatížení. Kovové regály jsou výhodou, která se vám vyplatí. Budete mít všechny předměty uloženy tak, jak si skutečně představujete. Systém je možné realizovat až do stropu. Využijete tak prostory prodejny nebo skladu na maximum.

BOZP je základ 

Každý zaměstnavatel v naší zemi, a to bez rozdílu účelu fungování instituce, je povinen zajistit školení BOZP a PO pro všechny své zaměstnance. Bude se vám tak dařit předcházet potížím, které by mohly vzniknout v rámci provozování prodejny nebo skladových prostor. Identifikujete hrozby, které jsou pro vaši provozovnu typické. Školení BOZP je zaměstnavatel povinen svým zaměstnancům poskytnout ještě před tím, než začnou vykonávat své zaměstnání. Na tuto povinnost proto nezapomeňte. 

Jednotná podoba prodejny nebo skladu

Pokud si přejete, ať má vámi zařizovaný prostor také estetickou hodnotu, volte jednotlivé prvky velmi uváženě. Ideální je zvolit jednotnou podobu nábytku nebo skladovacích předmětů. Kovové regálové systémy tak zvolte pro celý prostor vaší prodejny. Zákazníci nebudou rušeni přemírou barevných a materiálových změn a vy tak máte možnost získat prostor, kde plně vynikne zboží. Současně se vám v jednotném a uklizeném prostoru bude příjemně pracovat. 

Zařizování skladu a obchodu je potřeba dobře promyslet a udělat si plán na každou z položek, která vás čeká pro zařizování. Kvalitní a odolné regály jsou samozřejmostí.