Na kvalitě vody záleží. Odstraňte z ní nežádoucí látky pomocí vodovodního filtru!

vodovodní filtry

Voda je základem života. Vodu zkrátka potřebujeme každý den, a pokud možno, v maximální kvalitě. Většina domácností však dnes používá kohoutkovou vodu jak na pití, tak k přípravě pokrmů. Právě kohoutková voda ale obsahuje malé množství nežádoucích látek, které nám z dlouhodobého hlediska mohou uškodit. Z tohoto důvodu doporučujeme upravit vodu určenou ke konzumaci pomocí vodovodního filtru. Na kvalitě vody zkrátka záleží!

Balená voda na pití problém neřeší

Někteří řeší otázku kvality kohoutkové vody tak, že k přípravě nápojů používají výhradně balenou vodu. Nicméně při mytí ovoce a zeleniny či při vaření stále používají vodu z kohoutku. I při mytí či vaření se ale do potravin dostane určité množství nežádoucích látek, které nám nakonec skončí na talíři.

Řešením jsou vodovodní filtry

Velmi efektivním řešením pro úpravu kohoutkové vody jsou vodovodní filtry . Ty se zpravidla umisťují na kuchyňskou linku nebo pod ni a prakticky v kuchyni nejsou vidět a nijak nepřekáží. Jsou mimořádně účinné díky velkému množství absorpčních hmot. Další výhodou je dlouhá životnost, takže finálně budou náklady na úpravu vody minimální.

Díky vodovodnímu filtru zmizí z vody nejen nežádoucí látky, ale také případný nepříjemný zápach a zakalení. Rozdíl v chuti filtrované vody poznáte okamžitě, a to například při pití obyčejné kávy nebo čaje.

Další možnosti filtrace vody

Samozřejmě existuje mnoho dalších způsobů filtrace vody. Oblíbenou alternativou jsou filtrační konvice, které jsou často využívány v kancelářích nebo na chatách. Vodu je možné upravit také pomocí parní destilace, která zbavuje vodu fluoridů, sloučenin sodíku, dusičnanů, rozpustných minerálů, anorganického vápníku, hořčíku, fosforečnanů a zejména pak těžkých kovů, olova, rtuti, arzenu a kadmia.

Přístroje pro zdraví

Kvalitní přístroje pro úpravu kohoutkové vody najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví, který kromě vodovodních filtrů a filtračních konvic nabízí další produkty pro přípravu zdravých pokrmů a nápojů.