Náplně do tiskáren

inkoustové kazety

Snad každý ji má doma k dispozici. I v době internetu je čas od času potřeba nějaký dokument vytisknout, podepsat a poslat buď poštou, nebo převést zpět do elektronické podoby prostřednictvím scanneru. Pro studenty a jejich seminární práce i studijní materiály je tiskárna životně důležitým zařízením.

Všichni ji mají, ale vědí, čím tisknou?

Při nákupu je nejdůležitější vybrat si mezi laserovou a inkoustovou. V obou případech k nim výrobce obvykle přibalí i startovací balíček náplní, takže tisknout lze prakticky okamžitě. Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu jen o startovací náplň o objemu menším než ty běžné, nákup nové vás čeká vzápětí.

Častým problémem uživatelů bývá, že vlastně nevědí, čím tisknou, a tudíž je pro ně výběr náplní noční můrou. Chce-li mít zákazník jistotu, vypraví se spolu s prázdnou náplní do kamenného obchodu, kde mu prodavač takříkajíc vymění kus za kus. Přijde tím ovšem o výhody nákupu online – rychlost, pohodlnost, širší nabídku a nižší cenu.

Náplň, toner, cartridge a kazeta – kdo se v tom má vyznat?

Pořízení náplně na internetu není žádná věda. Jen je nutné znát základní pojmy. „Náplň“ je všeobecný pojem, vztahující se ke každé tiskárně a doslova znamená přímo materiál, kterým se tiskne. V případě tonerových kazet, patřících do laserových, je to tonerový prášek a u inkoustových kazet, jak název napovídá, inkoust. A to je vše – matoucí pojem cartridge totiž není nic jiného, než anglický ekvivalent českého slova kazeta.

Kompatibilní, nebo originální toner do tiskárny?

V eshopu si po zadání názvu výrobce a sériového označení tiskárny jde vybrat nejen originální tonery do tiskáren, ale nabízí se možnost i volby tonerů kompatibilních. To znamená, že výrobek nepochází přímo od daného výrobce, jeho parametry jsou ovšem s těmi originálními shodné. Pro běžného uživatele je rozdíl pouze v absenci loga na krabičce a v nižší ceně. Přesvědčit se o tom lze zde.