Nedovolte, aby vás pracovní stres dostal na kolena

www.poznani-knihy.cz

Zaměstnání je jedním z mnoha míst, které připravuje dokonalé podmínky pro stresové situace. Přesně stanovené termíny pro dokončení práce, vysoké pracovní nasazení a příliš mnoho povinností.

To vše jsou aspekty, které při dlouhém trvání mohou ohrozit vaše psychické zdraví a běžné fungování. Abyste co nejlépe pracovnímu stresu předešli, věnujte dostatečnou pozornost psychické hygieně.

Hravé a účinné antistresové omalovánky

Zapomeňte na dětské omalovánky s motivy pohádkových postav. Antistresové omalovánky se pyšní rozličnými a bohatými tvary, které připomínají mandaly. Terapie s pomocí pastelek vám pomůže vyčistit hlavu a alespoň na chvíli opustit myšlenky, které přinášejí vaši práci domů. Pro vybarvování si vytvořte příznivé podmínky s pomocí plamene svíčky, vonné tyčinky nebo například klidné meditační hudby.

Antistresové omalovánky

Pravidelně meditujte

Mysl obtěžkaná stresem postupem času zatěžuje i fyzické tělo. Dopřejte si proto denně meditační cvičení, které vás naprosto uvolní. Nezáleží na tom, zdali meditaci provádíte ráno či večer. Důležité však je, najít si klidné a tiché místo, kde nebudete ničím rušeni. Na začátku se nesoustřeďte na Buddhovu složitou meditační metodu.

Zaujměte příjemnou polohu, ať už v leže, či v sedě a snažte se pomalu dýchat. Vaše myšlenky by měly hlavou volně proplouvat, nikoli se držet uvnitř. Tímto způsobem budete schopni v klidu zpracovat všechny informace, které k vám za den doputovaly a poslat je dál, aby vás netrápily.

Pro vytvoření té správné atmosféry lze použít malého pomocníka ve formě aroma lampy. Díky ní spojíte dva meditační nástroje, totiž světlo a omamnou vůni.

esenciálních olejů

Léčení pomocí vůně

Aromaterapie je jednou z procedur, která je světu známá po dlouhá léta. Již lidé ve starověku znali pozitivní účinky aroma masáží, kdy se pacient uvolnil díky příjemným dotekům a neodolatelné vůni. Tato technika je díky své vysoké účinnosti stále aktuální a lidé po celém světe s její pomocí relaxují.

Pokud i vás trápí pracovní stres, vyzkoušejte sílu esenciálních olejů na vlastní kůži. Pokud nechcete navštívit profesionální masáž, využijte sílu vůně v aroma lampě nebo si udělejte domácí aroma koupel.

Relaxační hudba

Také zvukové efekty mohou pomoci zbavit se nepříjemného napětí. Hudba je známá pro svou jedinečnou schopnost v různých tóninách rozvibrovat vodu. Právě skutečnost, že lidské tělo se skládá z velké části z vody, je v tomto případě velmi důležitá.

Pokud se naprosto uvolníte a necháte relaxační hudbu působit na vaši psychickou i fyzickou stránku, můžete po čase pozorovat příjemné výsledky. Volte vždy jen takové zvuky, které vám dělají dobře. Oblíbené jsou například meditační melodie, mnichy zpívané mantry, velrybí zpěv a také mnoho obyčejných zvuků z přírody, jako praskání dřeva v ohni nebo déšť.

Vše, co potřebujete najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz