Nejnutnější výbava pro jízdu na koni

jezdecké rukavice

Pohled na okolní svět z koňského hřbetu bývá ten nejlepší ze všech. Už jste to někdy zkusili? Možná se právě odhodláváte, vždyť kontakt se zvířetem je tak uklidňující a jízda na koni pomůže vylepšit nejen psychické, ale i fyzické zdraví.

Bezpečí na prvním místě

Ani hodně zkušení jezdci nikdy dopředu nevědí, jestli se kůň najednou nezblázní a nezpůsobí nepříjemný pád na zem. Zvíře není žádná hračka, proto je třeba předem myslet na vlastní bezpečnost. K základním ochranným prvkům patří helma a páteřní krunýř, které zabrání nejhoršímu během pádu. Praktické jsou jezdecké rukavice, které se postarají, aby nedošlo k odření prstů od otěží. Také zajistí přesnější držení, aby otěže neprokluzovaly. Tyto rukavice seženete v mnoha variantách, pro každé roční období. Potrpíte si na speciální a jemný pocit? Vyzkoušejte variantu z jemné kůže. Během zimy využijete velice teplé a pohodlné rukavice, které byly zhotoveny z hřejivého fleece materiálu. Předností je kvalitní provedení, zrovna tak jako gripy na vnitřní straně, aby se daly dokonale držet otěže. Okouzlí vás i pěkné potisky na svrchní části rukavic. 

Cítit se pohodlně při jízdě

Nejde však jen o ochranu těla, ale také o jeho maximální pohodlí. Vždyť na koni můžete strávit dlouhé hodiny. Přijdou vhod komfortní jezdecké kalhoty. Pro chladnější období se doporučují termorajtky s rovnými nohavicemi, které jsou zateplené a většinou i nepromokavé. Mají i zvýšený pas v místě zad, někdy i celokožený sed. Co se týče materiálu, pro chladno se volí mikrovlákno nebo softshell. Záleží i na zvolení dobrých bot. Možná si říkáte, že obyčejné tenisky stačí, ale počítejte s tím, že zde hrozí prokluzování podrážky na třmenu. Speciální obuv se postará o to, aby pomocí vysokých podpatků zůstala noha zaseknutá tam, kde má. Dále si pořiďte bundu, mikinu či vestu.