Nemusíte se obávat podnikání, stačí vědět jak na to

podnikatelský účet kontokorent

Jste dlouhodobě nespokojeni v pozici zaměstnance? Myslíte si, že máte originální námět na podnikání, který by se mohl stát velmi užitečným a žádaným? V tom případě se nebojte vyzkoušet samostatné podnikání. Je to totiž jednodušší, než se může zdát. Stačí jen nebát se a respektovat několik rad do začátku.

Necítíte se dobře v zaměstnaneckém poměru? Jednou z možností jak dosáhnout vyšší spokojenosti ve vašem životě pak je zahájení vlastního podnikání. Důležitá je v této oblasti především originální či praktická a žádaná vize týkající se předmětu vašeho podnikání. Dále sebedůvěra, odhodlání a samozřejmě také dostatek finančních prostředků.

Jenže když rozjíždíte podnikání, není lehké sehnat peníze. A bez počáteční investice nejste schopni zajistit vstupní požadavky, ať již se jedná o prostory, nákup zboží, či cokoliv jiného, což může způsobit velmi ochromující problém. Často je tedy třeba hledat řešení, jakým způsobem lze maximálně výhodně získat peníze. Samozřejmě i zde platí heslo: důvěřuj, ale prověřuj…

Příprava podnikatelského plánu

Podnikatelský záměr musí být primárně důkladně rozpracován. To pomůže nejen vám, ale rovněž efektivně napomůže přesvědčit i osoby či instituce, na které se obrátíte se žádostí o poskytnutí potřebné půjčky či úvěru.

Váš podnikatelský plán pak musí obsahovat nejen dobře formulovaný podnikatelský záměr, ale i detailní rozpočet vstupních a běžných provozních a personálních nákladů, stejně tak jako časový horizont a cíle, kterých chcete dosáhnout.

Nesmíte také zapomenout na adekvátní propagaci, která si rovněž žádá finanční prostředky. Nedostane-li se vaše jméno či jméno vaší firmy do širšího povědomí, jen velmi obtížně získáte zákazníky, což se stává kamenem úrazu.

Samozřejmě pozitivní reference velmi napomohou, ale v jejich případě se jedná o běh na dlouhou trať, zatímco správně zvolená reklama přináší kladnou odezvu již v krátkém časovém úseku.

Finanční nároky podnikání

To, že podnikání není jednoduché je zřejmé každému. Nemá v tomto případě samozřejmě smysl pořizovat si v situaci začínajícího živnostníka vysoce zpoplatněnou půjčku či úvěr, ale naopak je nezbytné vyhledávat produkty, které jsou co nejvýhodnější. Firemní účet zdarma existuje například u nemálo bankovních institucí, především pak u nízkonákladových bank.

Za zvážení stojí i finanční produkt podnikatelský účet kontokorent, kdy kontokorent může dočasně vyřešit vaše aktuální problémy, potřebujete-li rychle uhradit nezbytný nákup zboží či služby. Kontokorent se samozřejmě nesmí zneužívat, ale jako pojistka v nouzi se může velmi osvědčit.

Finanční injekce někdy pomůže

V dnešní době na finančním trhu existuje nepřeberné množství nabídek. ze kterých si lze lépe či hůře vybrat tu variantu, která bude pro vás ideální. Nejrozumnější radou v praxi pak bývá kontaktovat finančního poradce, který vám napomůže se v záplavě možností zorientovat.

Výše bezúčelového úvěru, který je pro posílení vašeho podnikání poskytován, se pak pohybuje v rozpětí od 10 000 Kč až do 300 000 Kč, kdy zároveň není požadováno vykázání účelu použití této sumy a způsob jejího zajištění. Stanovený úvěrový limit pak lze v případě potřeby i flexibilně navýšit.

Obvyklá doba splatnosti je 12 měsíců. Budou-li ale všechny podmínky čerpání řádně naplněny, existuje možnost dalšího prodloužení o jeden rok. Podmínkou pro získání tohoto úvěru je však minimální doba vašeho podnikání v délce 12 měsíců, tedy nelze tento finanční produkt využít v samém počátku vašeho podnikání, ale až ve fázi jeho průběhu.

Platí pořekadlo, že risk je zisk?

Již od našich babiček známe pořekadlo „risk je zisk“, rovněž však slýcháme i rčení „pospíchej pomalu“. Pro podnikání pak platí obě, jakkoliv jsou protichůdná. Z tohoto důvodu je v každé fázi vaší výdělečné činnosti nutné zvážit všechna pro a proti, rozhodujete-li se udělat důležité finanční kroky. Život však po nás prostě žádá umět se rozhodovat.