Nepojízdné auto třeba zlikvidovat. Jak?

ekologickou likvidaci vozidel

Jelikož je automobil jen stroj, nemůžeme počítat s tím, že bude pojízdný do konce života. Během používání se automobil opotřebovává, což znamená, že porucha je něco, co se dříve nebo později musí dostavit. Mnohdy je možné poruchu opravit, ovšem stává se, že výhodnější je koupit automobil zcela nový a nepojízdné auto nechat nepojízdným. Jenže co s nepojízdným autem dělat? Máme ho nechat hnít na zahradě za domem?

Pokud se stane, že se automobil stane nepojízdným, musíte automobil zlikvidovat. Likvidace nepojízdného automobilu je ze zákona povinná, nemůžete tedy svůj nepojízdný vůz odstavit na zahradu nebo do garáže.

Mnozí lidé moc dobře vědí, že automobil je nutné zlikvidovat, ale nevědí, jak na to, proto se likvidaci vyhýbají či oddalují ji, co nejdéle to jde. Abyste splnili svou zákonnou povinnost, prozradíme vám, jak taková likvidace vozidel probíhá.

Je to zcela jednoduché a rychlé

Pokud se rozhodnete pro ekologickou likvidaci vozidel, je to jednoduché. Firma si pro nepojízdný automobil přijede nebo případně vy automobil do firmy dopravíte. Ve firmě proběhne likvidace, která může probíhat i bez vaší přítomnosti. Následně si jen přijdete pro potvrzení o tom, že likvidace byla provedena, a s potvrzením zajdete na příslušný úřad, kde dojde k odstranění vozidla z registru motorových vozidel.

Vyzvednutí si příslušného potvrzení je skutečně nutné, bez něj nebude automobil odstraněn z registru motorových vozidel.

Likvidujeme automobily z okolí Ostravy

Jestliže pocházíte z Ostravy nebo z jejího blízkého okolí, doporučujeme zlikvidovat vůz ve Staříči, což je obec nacházející se mezi městy Ostrava a Frýdek-Místek. Ve Staříči mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem se také nachází i pneuservis, kde pomohou s výběrem pneumatik a postarají se o celkové kvalitní obutí případného nového vozidla.