Netradiční dárek pro ženu i muže? Věnujte jim prémiový olivový olej a olivy

dárek pro muže

Olivové háje má v paměti ten, kdo někdy navštívil Středomoří. Pro tuto oblast se jedná o typický strom, který se zde pěstuje ve velkém. Olivy jsou totiž nejpěstovanějším ovocem na světě, přičemž v tomto ohledu vedou suverénně středomořské země. Už jste někdy dali olivový olej jako dárek?

Zdravotní výhody olivového oleje

Máte rádi olivy? Jejich typická chuť je hodně návyková. Tato delikatesa se hodí do zeleninových salátů, na pizzu i v podobě jednohubky k vínu. Výhod oliv využívali už lidé ve starověku. I tenkrát znali pozitivní účinky olivového oleje a oliv na lidský organismus. Fungují detoxikačně, podporují chuť k jídlu i trávení. V oblasti péči o pokožku pomáhají v léčbě některých kožních problémů, najdeme je proto také v kosmetických přípravcích, určených pro péči o pleť. Kromě toho pravidelná konzumace oliv přispívá k ochraně před civilizačními chorobami, a to hlavně před onemocněním srdečního svalu. 

Proč tedy nedat olivy nebo panenský olivový olej i jako dárek pro muže, který ocení jejich výraznou a nenapodobitelnou chuť? Na výběr přitom máte ze dvou variant oliv – zelené a černé. Obě jsou plody jednoho stromu. Záleží však na době jejich sklizně. Zelené se sklízejí na podzim a tmavé plody až v prosinci. 

Zajímavý dárek – alternativa láhve vína

Kuchařky, které se vyznají ve zdravé výživě, vědí, že panenský olej lisovaný za studena je nejkvalitnější. Hodí se pro přípravu salátů z čerstvé zeleniny, jimž dodá jemnou chuť. Praktickým dárkem pro ženu může být i dárkové balení kvalitních oliv z prémiové řady. Totéž platí i pro olivový olej. Každý gurmán ocení špičkovou kvalitu těchto produktů. Pokud hledáte vhodný dárek pro abstinenta, láhev olivového oleje se nabízí jako zajímavá alternativa, která potěší mlsný a vytříbený jazýček toho, kdo má rád různé delikatesy.