Netradiční domácí mazlíčkové do každého terária

terária

Koupit dítěti nebo sobě nějakého domácího mazlíčka není špatný nápad. Člověk zkrátka potřebuje společnost a pokud nemá ve svém okolí přátele, se kterými se může vidět kdykoliv se mu zlíbí, psi nebo kočky přichází v úvahu. Tedy nejen oni. Také papouškové žijící ve venkovních voliérách nebo trochu netradiční mazlíčkové, jež si najdou své útočiště spíše v teráriu postaveném z hliníkových profilů

Netradiční a možná trochu blázniví mazlíčkové se těší ze stále větší obliby. Pojďme si zmínit ty, kteří možná budí trochu respekt nebo strach, za to jistě budou těmi nejvěrnějšími společníky. I když je možná nikdy nebudete vytahovat z jejich příbytku.

Tarantule pro nebojácné

Mezi domácí mazlíčky, kteří budí obdiv, ale také respekt a strach patří kupříkladu tarantule či pavouci obecně. Jejich cena není nijak vysoká, koupíte je za pár desítek korun na burzách či běžně ve zverimexech. Jen se jich tedy nesmíte bát, jinak byste pravděpodobně nezavřeli oči. 

Pavouci jsou však nenároční domácí mazlíčkové, které můžete krmit jiným hmyzem. Vhodní jsou cvrčci, ale pochutnají si i na malých myškách, švábech či hlodavcích menších rozměrů. Co vás při chovu velice překvapí (a možná nemile), tak že při svlékání zanechávají svou kůži v celku. Když k tomuto kroku dojde, můžete si ji klidně vystavit nebo schovat na památku. 

Člověk si možná říká, že takový pavouk nebude zrovna nejlepším společníkem, ale opak je pravdou. Pavouci obecně, ať už jsou to tarantule nebo sklípkani, jsou velice přítulní tvorové, kteří ani nevyžadují mnoho prostoru. 

Žába, kterou neodchytnete v přírodě

Lákadlem pro někoho mohou být i “obyčejné” žáby. Pokud se pro ně rozhodnete, pamatujte, že je nesmíte odchytit v přírodě, protože to je zákonem zakázané. Spíše si pro ně zajděte do zverimexu, kde najdete mnoho druhů. Cena takové žáby se pohybuje v řádech stovek korun. 

A co žáby jedí, respektive čím je krmit? Spokojí se s hmyzem, ale pokud máte větší druhy, ty vyžadují menší myši. S čím každý chovatel musí počítat, tak s hlasitými zvuky, které hlavně dospělí jedinci vydávají.