Nevíte si rady se stále se zpřísňujícími tolerancemi ve výrobě? Dopřejte si jistotu díky správným kalibrům

Ti z vás, kdo již nějakou dobu vlastníte strojírenský podnik, si určitě všímáte stále větších nároků zákazníků na přesnost jednotlivých součástek. Kde se dříve počítalo s desetinami, dnes jsou ve hře tisíciny milimetru. K úspěšné realizaci takové práce je nutné disponovat nejkvalitnějším vybavením. Na co nesmíte zapomínat?

Nespoléhejte na bezproblémový chod stroje

Mnoho lidí podceňuje detaily vedoucí k naprostému rozházení rozměrů u CNC obráběcích center. Ta sice na první pohled mohou zrovna vypadat, jakože vše probíhá správně, ale nikdy si nemůžete být jistí. Stačí nepatrná změna okolní teploty, malé obroušení pracovního nástroje či třeba odfláknutí pravidelných korekcí. Ve světě takto malých rozměrů má vliv opravdu vše.

Obzvlášť u tolerancí se musí kalibr stát neustále používanou potřebou. Tyto přísné požadavky jsou totiž nejen nejstrašidelnější, nýbrž i nejvýdělečnější součástí výroby. Ať už se jedná o NPTF, UNJ, UNJEF, RC, či kterýkoliv jiný typ, vždy jich mějte dostatek a přikažte svým zaměstnancům se s nimi pořádně spřátelit.

Jejich vhodné a pravidelné používání vám zajistí odevzdání kvalitní práce, za kterou se nebudete muset stydět. Přece jen jsou ve hře vaše finance, čas a dobré jméno mezi zákazníky. Dá se poctivě zkoušet kalibrem, když nevíte, kde jej sehnat?

Jděte na jistotu

Není nutno neustále shánět pomůcky u několika dodavatelů a bát se o jejich dostupnost, protože to jde mnohem snadněji. Stačí si jen sednout k pracovnímu notebooku, otevřít si internetové stránky kalibry.cz a objednat si hledané zboží až k vám. Tento dodavatel disponuje kompletním sortimentem pro každou výrobu, tudíž pokryje i vaše požadavky. Nezapomeňte mít vždy k dispozici dostatek potřeb pro plynulý chod vaší firmy.