Oblíbená místa Ruska

vízum do ruska

Rusko je zemí mnoha odlišností a stejně tak toho umí spoustu nabídnout vášnivým turistům. Letecky se do této velmoci dostanete za pár hodin a vidět můžete celou řadu úchvatných míst. V top kategorii najdete rozhodně kulturní Petrohrad, kde na vás čeká Zimní palác, Kazaňská katedrála nebo Ermitáž a opomenout nelze ani samotné srdce Ruska – Moskvu.

Cestu do Ruska ale může značně zkomplikovat chybějící vízum. Do této země se cestuje na pozvání, které si můžete objednat online za výhodnou cenu.  Obrátíte-li se na odborníky, máte zajištěné podání víza i nezbytné pozvání. Rovněž se postarají o vyřízení žádosti o vízum v případě, že máte své pozvání.

Bez čeho se v Rusku neobejdete?

Jak již bylo zmíněno, před vycestováním je nutné mít v ruce platné vízum, jenž obdržíte od konzulátu Ruské federace. Pro jeho získání musíte předložit platný cestovní pas, jeho kopii a pozvání. To může mít turistický charakter a stejně tak lze obdržet vízum pracovní či služební. V nabídce jsou též návštěvní soukromé a studijní pozvání, a pokud jej jednoduše nemáte, zajistí ho za vás ruská ambasáda v Praze. Platné a ověřené vízum je potřeba mít u sebe při letištní kontrole při odletu i při vstupu do Ruska z důvodu imigrační kontroly.

Myslete na vízum včas

Pokud se chystáte do země a víte o odletu dopředu, vyplatí se myslet také na vízum a jeho přednostní vyřízení. Víza totiž zpracovává konzulátní úřad a na jeho zpracování mají až třicet dní podle typu víza. Připlatit si můžete expresní vyřízení do tří pracovních dní. Vízum pro děti do šesti let není zpoplatněno a stejně tak platí, že na tzv. rychlopas nelze vízum dostat. Jakmile máte dotazy k vycestování do Ruska, obraťte se vždy na ruskou ambasádu, jež disponuje všemi potřebnými informacemi a též aktualitami. S příletem do Ruska je nezbytná registrace, kterou získáte od hotelu a jestliže jste ubytováni v soukromí, budete potřebovat potvrzení od majitele bytu či domu.