Odpovědi na tyto otázky vám pomohou při výběru vhodných garážových vrat

sekční vrata

Stavíte garáž nebo přemýšlíte o rekonstrukci? Než se do toho vrhnete, podívejte se na různé typy garážových vrat a vyberte si pro vaši garáž taková, která budou nejvhodnější. Nejsou totiž vrata jako vrata a hodně záleží na vašich možnostech a samozřejmě preferencích. Zamyslete se nad následujícími otázkami a podle toho se správně rozhodněte.

Potřebujete prostor v garáži?

Pokud máte malou a úzkou garáž, hodil by se vám pravděpodobně úložný prostor těsně pod stropem. V takovém případě nedoporučujeme volit klasická výklopná vrata, ale například posuvná vrata. Ta se otevírají do strany a umožňují ponechat strop volný na uskladnění věcí, jako jsou například lyže, dětské boby nebo jiné sezónní předměty. Další výhodou těchto vrat je také to, že se dají otevřít jen z části a mohou tak být využívána jako dveře do garáže.

Další variantou jsou klasická rolovací vrata. Ta se rolují do boxu z hliníku, který je umístěn nad otevřenou částí garáže. Tento box, pokud se montuje uvnitř, nezabírá mnoho místa, a díky tomu zde i tak zůstane dostatek prostoru na uskladnění věcí.

Mají vrata působit moderně?

Velmi oblíbená jsou v dnešní sekční garážová vrata, která se otevírají svisle a následně se uloží pod stropem. Mohou mít mnoho podob a u nových domů vypadají velmi stylově. Nabízí se v různých designech a dokonce mohou být i prosklená. Můžete si zvolit dřevodekory, vlastní potisky nebo speciální efekty. A co je jejich hlavní výhodou kromě možností pohrát si u nich s aktuálními designy? Díky trvale elastickému těsnění mají sekční vrata vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Chcete klasiku a máte prostor před garáží?

Možná nechcete utrácet peníze za moderní a luxusní vrata. Třeba vaše garáž potřebuje jen lehce oprášit starý kabát. Máte-li před ní dostatek místa, můžete s klidem volit výklopná vrata, která zajíždí pod strop v kolejnicích. Jen je potřeba si uvědomit, že se vám zmenší o 10 až 20 cm vjezd do garáže.

Potřebujete vrata pro průmyslový objekt?

Máte sklady, výrobnu, sháníte vrata do průmyslové zóny? V tom případě volte průmyslová vrata především taková, která budou vysoce odolná, bezpečná a snadno manipulovatelná. Nejčastěji se používají vrata sekční nebo rolovací.