Opravy, čištění a zkoušky kanalizace

čištění kanalizace

Umíte si představit tu spoušť, kdyby přestala fungovat kanalizace? Ono úplně stačí mít doma ucpaný odtok v koupelně a kolik to nadělá starostí, než se ho podaří opět zprůchodnit. A co teprve, neníli fit kanalizační síť. Jedna malá prasklinka na potrubí a na problémy je zaděláno.

Opravujeme kanalizaci pomocí lineru

Jak si poradit s napravením řekněme rozsazeného spoje potrubí kanalizace, když ani nevíte, že se zrovna o takovou závadu jedná? Nikdo nemá bystrozraké oči, které by viděly skrze hlínu či asfalt. Proto bývají opravy kanalizace technicky velmi komplikované. Ještě štěstí, že technologie oprav jsou na takové úrovni, že kanalizační potrubí lze také opravit bez pracných a nákladných výkopových prací. Jedna z nejprogresivnějších možností bezvýkopové opravy kanalizace je použití tzv. lineru, neboli rukávu, který na základě chemické reakce získá tvar porušené kanalizace, a tak ji vlastně zcela a plnohodnotně nahradí.

Zkoušíme a čistíme kanalizační síť

Kanalizace by měla být neustále v té nejlepší kondici, aby zvládla správně dělat to, co má. To platí i o potrubí, které již něco pamatuje. Pokud dojde na jeho rekonstrukci, pak je třeba provést zkoušky těsnosti kanalizačních trubek, zdali vše sedí tak, jak má. Stejným testem by mělo projít i kanalizační potrubí zcela nové po dokončení výstavby sítě. Výhodou současného zařízení na tlakové zkoušky kanalizace je možnost převést průběh tlaku při zkoušce do digitální formy a měření pak sledovat na displeji. Software je natolik chytrý, že provádí sběr dat a jejich archivaci, vyhodnocuje jednotlivé zkoušky a výsledky zpracuje do protokolů. Zařízení pro tlakové zkoušky pak lehce zjistí, jak moc, či málo je kanalizační systém narušený. A vše je k mání na jednom místě v kufru.

zařízení pro čištění kanalizace je jedna veliká výhoda. I když se jedná o práci s kalem, který má do čistoty hodně daleko, toto mechanické zařízení dokáže eliminovat znečištění prostoru, a ušetří tím spousta další práce. Lze s ním pracovat v omezených i těžko dostupných prostorech.

Až budete vybírat firmu pro opravu nebo čištění vaší kanalizační sítě, zkuste popřemýšlet nad českou společností IBOS a.s., která má své obchodní zastoupení až v 15 zemích a je ve svém oboru opravdovým odborníkem.