Paddleboarding zábava na vodě i proti stresu

nafukovací paddleboard

Paddleboarding je poměrně nový sport, který se pomalu ale jistě dostává ke slovu. K provozování tohoto sportu totiž nepotřebujete nic jiného než surfovací prkno, tedy prkno na paddleboarding a klidně i vodu plnou kaprů, na které se dá provozovat takzvaný SUP, tedy stand up paddleboarding. 

Tomu se česky říká pádlování na prkně a to vestoje. Pokud si ovšem nejste jisti tím, že si chcete paddleboard pořizovat a investovat tak do něj peníze, můžete si ho jednoduše půjčit v jedné z mnoha půjčoven paddleboardů, rozmístěných po celé ČR.

Kde lze paddleboarding provozovat?

Téměř kdekoliv na vodě. Paddleboarding totiž ke svému pohonu nepotřebuje rychlé vody na pláži v Kalifornii nýbrž mu postačí i klidná vodní hladina v České republice. Provozovat ho tak lze skutečně kdekoliv. 

U tohoto sportu nejde pouze o zábavu nýbrž také o dokonalé formování postavy. Cvičení na paddleboardu je dnes skutečně velmi populární a sport tak oslovuje spoustu lidí po celém světě.

výběr paddleboardů

U paddleboardingu zapojíte celé své tělo

U paddleboardingu zapojíte do akce celé své tělo, a to od lýtkových svalů až po svaly zádové či šikmé břišní. Rovněž dostanou zabrat také svaly na rukou. Každý, kdo tomuto sportu propadne tak může spoléhat na to, že se zlepší jeho rovnováha a také fyzická zdatnost. Paddleboarding je jakýmsi aerobním cvičením, při kterém se skutečně velmi dobře hubne.

Pevný či nafukovací paddleboard?

Na trhu je k mání buď pevný paddleboard či nafukovací paddleboard. Oba mají své jisté výhody a také nevýhody. U nafukovacího paddleboardu je výhodou to, že je skladnější, tudíž je více mobilnější, je u něho na výběr hned z několika různých velikostí, vah a také tvarů. 

Oproti pevnému paddleboardu má ovšem menší stabilitu, a to o zhruba 15 % a také o poznání menší trvanlivost. Nafukovací paddleboard je tak vhodný pro všechny ty, kteří s ním chtějí cestovat, tedy létat, jezdit autem, zkrátka chtějí ho mít vždy po ruce.

U pevného paddleboardu je výhoda ta, že má nekonečnou trvanlivost a rovněž mu nevadí sluníčko. Existuje ovšem menší výběr paddleboardů, mají větší váhu, nedají se sbalit a mají rovněž i horší mobilitu. 

Pevný paddleboard je pro vás vhodnou variantou tehdy, máte-li například chatu poblíž vody, a máte tak svůj paddleboard kde uskladnit.

Pořídit si můžete také paddleboard na jógu

Na trhu se dá sehnat rovněž paddleboard na cvičení jógy. Na tomto prkně můžete skvěle formovat svou postavu za pomoci sestav z jógy, kdy budete posilovat vlastní vahou. Rovněž ho využijete tehdy, budete-li na tento paddleboard chtít postavit klidně i celou svou rodinu. 

Na tomto prkně se rovněž velmi skvěle učí začátečníci či ti, kteří hledají takzvaný rodinný plovák. Tento druh paddleboardu je tedy skvělým pomocníkem do začátků. Více na Mysticstore.cz.