Panická ataka vám znepříjemní život

duševní onemocnění - panická ataka

Nadarmo se neříká, že duševní onemocnění vás dokáže odrovnat mnohem víc než fyzické. Také vás již postihl záchvat úzkosti? Alespoň jednou za život se s tímto stavem potýká až čtvrtina lidí.

Panickou poruchu lze zvládnout

Duševní onemocnění – panická ataka se objevuje jednou nebo několikrát během života. Mezi charakteristické znaky patří pocit na omdlení, strach z udušení a ze ztráty kontroly, nervozita, katastrofické myšlenky nebo intenzivní strach. Návaly úzkosti se dostaví hlavně u lidí, kteří žijí v neustálém napětí. Přesné příčiny nejsou zcela jasné, resp. se na nich odborníci neshodují. Každopádně nejde o přímé ohrožení života a největší úspěchy, jak podobné problémy zvládnout, se nachází v provádění relaxačních technik. Tělo se zbaví svalového napětí, celkově se zklidní. Jak se konkrétně fyzicky projevuje toto duševní onemocnění? Především dochází k pocení, nemožnosti se nadechnout, k brnění prstů a končetin, bušení srdce a rozostřenému vidění.

Stresové vypětí končí vyhořením

Současné tempo nenechá člověka ani vydechnout. Mnozí lidé jedou doslova nadoraz, proto se není čemu divit, když se tělo vzepře. Emocionální vyčerpání přichází jako syndrom vyhoření. Dochází k němu v několika fázích, kdy je člověk nejprve šťastný ze své práce a snaží se vše dělat nejlépe a na maximum. Později natěšenost upadá a jedinec uzná, že pouze práce není smyslem života. Vše pokračuje apatií se učit něčemu novému a pracovat víc, než ukládají povinnosti. Kromě nespokojenosti, pocitů beznaděje a lhostejnosti k zaměstnání přichází i fyzické potíže, například v podobě snížené imunity, nespavosti či zvýšeného krevního tlaku.

Jak změnit svůj život k lepšímu? Existují různé triky, jak se se vším lépe poprat. Proč nechtít získat šťastnější a kvalitnější život a nezbavit se toho, co nám ubližuje? Lekce srdce vám třeba ukáže, jak je důležité posuzovat lidi podle velikosti jejich srdce, a ne podle jejich vzhledu a výšky.