Pánské kraťasy – funkční a pohodlné

pánské kraťasy

V letních měsících není nic příjemnějšího, než se obléknout do co nejmenších kousků oblečení a užívat si pohodlí a dostatečného větrání, které nám umožňují pánské kraťasy. Představa, že bychom se měli pařit v dlouhých kalhotách nebo džínech, případně těžkých umělých manšestrácích, nás vyloženě děsí. Pevné látky, které nejsou propustné a lehké, ideálně z tenké bavlny, nás v parných měsících mohou i zranit. Uzavřené materiály mohou způsobit na našem těle opruzeniny a nepříjemné podráždění pokožky. Proto je vhodnější využít komfortu kraťasů, které dnes můžeme nosit ve volném čase i v zaměstnání.

Pánské kraťasy – nosit je znamená výsadu!

Zatímco většina mužů je schopna v létě nosit kraťasy i do práce, existují mnohá zaměstnání, která si to nemohou dovolit, jak se dozvídáme například v tomto článku. Existují totiž práce a zaměstnání, která vyžadují, aby muži nejenom pracovali v nesnesitelném horku a suchu, ale navíc také v těžké obuvi a ochranném oblečení, které má chránit jejich kůži před žárem nebo jiným nebezpečím. K tomu navíc musejí často nosit helmy. Musíte uznat, že pracovat v letním horku v ochranném nepropustném oblečení musí být nepříjemné. Lidé jako cestáři, kteří denně pracují s asfaltem, který se může rozpálit až na neuvěřitelných sto padesát a více stupňů, nemohou přistoupit k tak nebezpečně vysokým teplotám v obyčejných kraťasech. Takových zaměstnání je ale více, podobně těžký úděl mají například hasiči, strážníci městské policie nebo lidé pracující v železárnách. Funkčnost oblečení je v takových zaměstnáních prvořadá a na dress code se tu nehraje.

Pánské kraťasy

Multifunkční a módní oblečení

Kraťasy mají jednu obrovskou výhodu: můžete je nosit do práce, doma, na zahradě, ale také například k řece nebo do přírodního koupaliště. Většina látkových a plavkových kraťasů, které můžete nosit do vody i na venek, vám přitom může vydržet klidně i pět sezon, jak upozorňuje tento článek. Přitom kraťasy, které můžete nosit kdekoliv, ano, také do vody, vám nejenom dlouho vydrží, protože jsou většinou z kvalitního šusťákového materiálu, ale také vypadají in. To potvrzuje i fakt, že právě kraťasy tohoto typu se drží na předních místech v oblíbenosti u prodejců i zákazníků už dlouhé roky.

  • Na délce záleží

Co o vás prozradí velikost kraťasů? Podle žen mají příliš krátké nohavice muži, kterým všechno vybírá maminka. Sami si nové kraťasy nepořídí, protože je móda nezajímá. Navíc muži, kteří mají větší bříško, vypadají podle žen v příliš krátkých kraťasech směšně.

Pokud máte kraťasy dlouhé do půlky holení, připomínáte ženám jejich otce, když sekal zahradu, nebo dědu, když krmil králíky. Zcela nepřitažlivá představa, co říkáte?

Ideální délka kraťasů by se měla pohybovat okolo kolen. Pokud se můžete pochlubit štíhlou až svalnatou postavou, kraťasy nad kolena jsou dobrou volbou. Vypadají sportovně a zároveň podtrhnou vaši postavu. Ale nezoufejte, mnoho žen přitahuje mírné bříško. Jestli jste spíše tento typ postavy, měli byste investovat do kraťasů v délce těsně pod kolena, ideálně však ke kolenům.

Aristokratická Británie má pro kraťasy zvláštní etiketu

Všimli jsme si, že princ George, budoucí král Velké Británie, nosí neustále kraťasy, a to i v zimě. Tady píší, že v Británii platí pro chlapce z aristokratických rodin zvláštní pravidla chlapců do kalhot a mužů do kraťasů. Zdejší smetánka je totiž dodnes přesvědčena, že kalhoty nosí pouze hoši z chudých rodin. Chlapci z vyšší společnosti by měli nosit neustále kraťasy. Kalhoty jsou vhodné až pro chlapce staršího věku, okolo nástupu do školy. Naopak starší chlapci nebo muži zase nesmějí nosit kraťasy.

U nás je to s kraťasy jiné. Nosíme je, pokud je horko, a jakému typu dáváme přednost, to záleží na příležitosti. Někteří muži nosí plavkové kraťasy i doma nebo ven, jiní mají džínové kraťasy, které nosí nejraději do práce nebo na veřejnosti.