Patříte do pětiny Čechů, která nemá žádnou finanční rezervu?

Konsolidace půjček

Finance – to je věčné téma, v českých domácnostech bohužel ne úplně pozitivní. Spousta z nás totiž neřeší jen pravidelné půjčky na běžné spotřební vybavení, dovolenou či významné oslavy, u mnoha rodin jsou půjčky na pravidelné bázi, a to především z toho důvodu, že nemají žádné rezervy na placení nečekaných výdajů. Také se obáváte, že po zimě při vyúčtování za energie budete muset sáhnout po úvěru?

Jak funguje půjčka o víkendu?

Objeví-li se před vámi nečekaný finanční problém, jenž musíte jednoduše vyřešit ihned, nabízí se takzvaná půjčka o víkendu. Ta je dostupná online, takže ji vyřídíte z pohodlí domova, a navíc vám okamžitě přistanou peníze na vašem účtu, a to klidně i o víkendu! Tuto formu půjčky si může sjednat každý občan starší osmnácti let s trvalým pobytem na území České republiky. Důležité je též doložení příjmů. Půjčku o víkendu si mnoho lidí nahrazuje rovněž oblíbenou půjčkou před výplatou, která, jak název napovídá, pomůže s placením účtu pár dní před výplatou. I toto může být jednoduchý a přitom velmi efektivní způsob, jak rychle získat peníze, a to během víkendu či svátku. Mnoho nebankovních společností si právě tento typ půjček pochvaluje, je totiž žádaná a mnoho nebankovních firem navíc sází na poplatky za vyřízení. Rozhodně se i v tomto případě vyplatí pořádně číst smlouvu a seznámit se se všemi jejími hlavními body. Budete tak vědět, kolik jste si půjčili, kolik stojí poplatky a kolik musíte vrátit. Samozřejmě je podstatný stejně tak časový horizont půjčky a její kompletní podmínky.

Jak funguje konsolidace půjček?

To je téma, o kterém řada z nás hovoří, zvláště pak, máme-li půjčeno u více společností bankovního i nebankovního charakteru. Konsolidace půjček se zaměřuje na sjednocování půjček a mikropůjček ve výhodnější jednu půjčku, již splácíte jedné společnosti. Můžete tak ušetřit na úrocích i měsíčních splátkách, získáte lepší přehled o svých financích a v neposlední řadě si vytvoříte úvěr s lepšími podmínkami. Zvažujete konsolidaci nebo jen půjčení finančního obnosu? Pak si prohlédněte srovnání půjček od bankovních a nebankovních úvěrových společností a udělejte si jasný obrázek, kde se vám skutečně vyplatí o půjčku zažádat.