Pěnové matrace jsou pro děti nejvhodnější, tvrdí odborníci

levné matrace

Pokud jste se rozhodli dávat dítě do jeho vlastní postýlky, měli byste ji mít vystlanou kvalitní matrací. V případě matrace pro dítě se nevyplatí kupovat levné matrace, které nebudou dostatečnou podporou jejich páteři. Myslete na to, že pro děti je klíčové mít dostatečně dobrou oporu při spánku, jejich páteř se neustále vyvíjí a podpora je pro ni opravdu důležitá. Podle odborníků byste měli vsadit především na pěnové matrace, které jsou podle nich pro děti nejvhodnější.

Sice se na trhu setkáte s nejrůznějšími druhy matrací, jako jsou matrace pružinové nebo latexové matrace, ale ty podle odborníků nejsou tak vhodné pro děti jako právě zmiňované pěnové matrace, respektive matrace ze studené pěny.  

Proč volit matrace ze studené pěny? 

V souvislosti s tímto zjištěním se nabízí otázka, proč volit právě tyto matrace a žádné jiné. Pěnové matrace jsou proslulé svou dlouhou životností, což se hodí při pomyšlení, že svou první matraci má dítě zhruba od jednoho do deseti let, kdy tráví v posteli zhruba deset a více hodin denně. Kromě toho je matrace tvarově stálá a elastická. Dokáže dobře díky své prodyšnosti odvádět z dětského těla teplo, také zajišťuje neustálou cirkulaci vzduchu.  

Kromě pěnových matrací se může uvažovat nad zmiňovanými latexovými matracemi, které jsou taktéž velice prodyšné, navíc brání vniknutí vlhkosti do matrace.  

Co sledovat při výběru matrace 

Pokud vybíráte matraci pro dítě, měla by hrát roli hlavně její bezpečnost. Aktuálně jsou k dostání matrace, které mají řadu bezpečnostních prvků, jež zabraňují sklouznutí nebo zapadnutí mezi bočnice postýlky. Také se má klást důraz na ergonomii matrace. Ergonomické matrace zajišťují komfort při ležení a dostatečně dobře podporují dětskou páteř, což je velice důležité, jak již bylo zmíněno.