Podívejte se na dražby nemovitostí v exekuci

dražby domů v exekuci

V současné době se dostává spousta lidí do finančních problémů, a to například v důsledku koronavirové pandemie. V okamžiku, kdy člověk přestane splácet své závazky, vzniknou mu nemalé pohledávky, nařizuje soud exekuci nemovitosti. Jestliže tedy chcete koupit rodinný dům, případně byt, ovšem aktuální tržní ceny jsou podle vás přemrštěné, stačí se podívat do nabídky dražeb.

Velkou výhodou je, že dražba nemovitostí v exekuci začíná většinou na dvou třetinách tržní ceny daných objektů. Ušetříte tedy i několik set tisíc korun. Pravděpodobně vás však zajímá, jak probíhá dražba nemovitosti a co k tomu potřebujete.

Postup dražby nemovitostí v exekuci

V první řadě byste měli vědět, že dražby nemovitostí v exekuci jsou vždy dopředu naplánované, takže znáte konkrétní den i hodinu. Všechny údaje najdete v dražební vyhlášce, kterou vydává soudní exekutor a zveřejňuje ji na úřední desce. Jestliže máte zájem o některou z nemovitostí, tak postup je následující.

Vyhlédnete si dražby domů v exekuci. Složíte u konkrétní nemovitosti dražební jistotu, a poté přihazujete další peníze. V podstatě platí pravidlo, že vyhrává ten, kdo dá více peněz. Jestliže se nakonec nestanete vítězem v dražbě, jistota se vám vrací zpět v plné výši, tudíž o peníze nepřijdete.

Elektronické aukce přes internet

Velice oblíbené jsou také elektronické aukce, jež probíhají prostřednictvím internetu, takže se nemusíte dostavit přímo do dražební místnosti. I v případě elektronických aukcí se skládá dražební jistota.

V dnešní době dražby a exekuce nemovitostí nejsou nic neobvyklého. Stačí se podívat na internetové stránky Exekutorského úřadu Ostrava, kde je zveřejněný i kompletní katalog nabízených objektů v dané lokalitě. Máte tak skvělou příležitost získat rodinný dům za zlomek ceny.