Ponča jsou doménou nejen přehlídkových mol

ponča sportovní

Když se řekne pončo, asi každý z nás si vybaví oblečení, které funguje jako módní doplněk. Jedná se tedy o látku, která se přehodí přes hlavu, na podzim a na jaře zahřeje a nosí ji především ženy nebo malé holčičky.

Ponča mají ale ještě mnohem více využití. Pojďme se podívat například na ponča sportovní, která zahřejí a jsou skvělým parťákem při kempování, na pláži nebo při sportu.

U vody jsou nezbytným doplňkem pro každého

Říkáte si, že jste takovéto pončo nikdy neviděli a pokud ano, rozhodně vám přijde, že je toto pončo zbytečné a vy ho nemusíte mít? Pokud jste ho doposud neznali, anebo nevyzkoušeli, je pochopitelné, že máte takový názor.

Pojďme si ale sportovní pončo představit a vy zjistíte, že je to opravdu něco, co vám usnadní pobyt nejen u vody ale v přírodě celkově.

Ponča jsou doménou spíše žen, to ale neplatí u těch, která jsou sportovní. Zalíbení probudí jistě také v mužích a dětech. Nemačkavý materiál zajistí, že i v přírodě nebudete vypadat jako hastroš. Materiál je příjemný i přímo na pokožce a nejen, že vás zahřeje, pokud je venku chladno, za teplého a slunečného počasí vás také ochrání před sluncem samotným.

A jako bonus je také to, že jsou tato ponča zpravidla vyhotovena ze savého materiálu. Na pláži vám tedy stačí pouze ručníkové pončo, které slouží nejen jako oblečení, ale i jako ručník.

Výhodné je, pokud si pořídíte pončo s klokánkou. Ta je umístěna před vaším břichem a vy do ní tak můžete vložit nejen ruce, ale díky její velikosti také více objemné balíčky. Vejde se vám tam tak například svačina nebo lahev s pitím.

Převlékání s pončem je hračka

Ponča mají krátký nebo dlouhý rukáv, to abyste se v létě nemuseli pařit a v zimě zase mrznout. Vybírat můžete podle ročního období, nebo třeba podle toho, které pončo vám více padne do oka.

Některá ponča brání proti dešti a jsou tak zároveň pláštěnkou, jiná můžete využít při převlékání na pláži. Pryč jsou doby, kdy jste se snažili zakrývat ručníkem, který vám stejně v tu nejméně vhodnou chvíli spadl. Využijte pončo, při kterém si bez problému můžete převléct i horní díl plavek.

ručníkové pončo

Různé střihy, kapsy i barvy – zkrátka široký výběr pro každého 

Vybírat můžete z nepřeberného množství. Záleží pouze na vašem stylu. Pořádný chill out na pláži si můžete užít například v barevných pončech, která jsou vhodná především pro děti.

Ponča pro muže jsou v barvách, které splynou s přírodou, záleží ale pouze na stylu, a i muži si mohou vybrat barevná ponča, v kterých budou středem pozornosti.

Sportovní ponča pro ženy mohou být módním doplňkem, stejně tak, jako ponča do města. Vybere si tak každý. Ať už se do přírody jdete pouze projít, na pláž si jdete zaplavat, nebo obléknete pončo pro vodní sporty.