Pončo a vodní sporty patří dohromady

dámské pončo

Pokud před někým vyslovíme pojem pončo, většina lidí si zřejmě vybaví hlavně oblek jihoamerických pastevců.  S rostoucí oblibou celé řady vodních sportů typu kiteboardingu nebo wakeboardingu se však stále častěji lze setkat s ponči i u vody. 

Tato ponča umí zahřát sportovce po jejich jedinečných výkonech ve studené vodě a dovolují jednoduché převlečení z mokrého neoprenu hned na pláži. Pončo navíc při převlékání umožňuje vyhnout se někdy tak nepříjemným zvídavým pohledům okolí.

Polyester je pro kvalitní pončo nutností

Kvalitní pončo musí být zhotoveno ze stoprocentního polyesteru, aby bylo dosaženo maximálního pohodlí sportovce. To umožňují i volné střihy, jež dovolují komfortní pohyb po břehu. 

Polyester je do ponč přidáván z té příčiny, protože se svými vlastnostmi hodně podobá bavlně. Jeho předností je i skutečnost, že hodně zadržuje vodu a nemačká se. To mu však nic neubírá na jeho savosti, díky čemuž je využitelné rovněž jako ručník.

Pončo ochrání zdraví i autosedačku

Nejdůležitější schopností ponča je vysoká schopnost absorpce vody a každý jeho majitel ocení i kapuci, jež dovoluje získání dalšího tepla navíc. Především v chladnějším počasí je chůze s mokrou hlavou od vody celkem nepříjemnou záležitostí. 

Prostřednictvím ponča se je možné vyhnout riziku nepříjemného nachlazení. Vodní sporty jsou občas spojeny i s popojížděním autem z místa na místo. V takovém případě lze pončo použít také jako ochranu autosedačky, jež dovoluje popojet v mokrých plavkách nebo neoprenu. 

S pončem se namočení sedačky není nutné obávat a současně se není třeba zdržovat leckdy úmorným převlékáním!

pončo

Moderní pončo vás dostane do centra pozornosti!

Pončo si lze dnes vybrat v celé řadě provedení, které přesně odpovídají stylu svého majitele. Moderní design i rozmanité barvy zaujmou na první pohled. Rozhodně neplatí, že by zmiňované vodní sporty byly mužskou záležitostí, naopak je provozují také ženy i děti. 

Zakoupit dámské pončo či dětské pončo proto rovněž nepředstavuje žádný problém. Dámy potom jistě ocení i skutečnost, že se zásluhou svého ponča stanou lehce středem pozornosti, Který chlap by se raději nepodíval na ženu v tomto trendy oblečení než na nešťastnici v starém opotřebovaném dresu? 

To nic nemění na tom, že většina ponč je unisex, takže výběr je především otázkou osobních preferencí zákazníka.

Pončo je ideální volbou i na dovolenou k moři

Chystáte se v létě k moři a přemýšlíte o tom, jaké bude vhodné oblečení pro vaše ratolesti na tamní pláž? Hitem dnešní doby je ručníkové pončo i pončo osuška, která vyniká svojí savostí. 

Navíc jsou rychle vyřešeny i problémy s opalováním, když ustlat si je možné právě na zmiňovaném ponču. Vyhnete se tak tomu, abyste s sebou na pláž museli zbytečně tahat další textilie.

Autor: Showroom Mysticstore.cz