Pořádáte sbírku? Jedině se stylovou sbírkovou kasičkou

Plexikasicka.cz

Uspořádání veřejné sbírky je cestou k získání peněžních prostředků, když v rozpočtu nezbývá na financování důležitého záměru. Vhodným obdobím pro pořádání veřejných sbírek jsou letní měsíce nebo období vánočních svátků. Při sbírce vám pomůže sbírková kasička!

Veřejná sbírka má pravidla

Pořádání veřejných sbírek má celou řadu pravidel. Přispívatelé oslovení v ulicích si však všimnou jen několika detailů. Jakmile začnou pracovníci oslovovat veřejnost a poprosí o příspěvek, jistě se lidé budou zajímat, jakým způsobem se částky vybírají.

Budou se ptát na konkrétní účel sbírky, zda pracovníci mohou prokázat oprávnění k vybírání částek a také si všimnou, kam konkrétní částku vkládají. A tady je třeba mít se na pozoru.

Není možné požádat veřejnost o příspěvek, který se uloží například do papírové krabice od jednorázových ubrousků! Je třeba vybírat příspěvky do plastové kasičky na zámek! Jen tímto způsobem získáte u veřejnosti patřičnou důvěru a můžete se těšit na štědré dary.

plastové kasičky na zámek

Pozor na nekorektní jednání

Jakmile se pořádá veřejná sbírka, bohužel toho rádi využijí nejrůznější podvodníci ke svému obohacení. Peníze, které mají sloužit na pomoc lidem nebo pro nákup potřebných věcí se nedostanou tam, kam mají.

Stačí jeden člověk se zlým úmyslem, který se bude v ulicích vydávat za pracovníka nadace a dojde ke ztrátám i v desítkách tisíc korun. Navíc může být poškozeno dobré jméno organizace, jestliže později někdo z občanů uvidí domnělého pracovníka utrácet velkou částku.

Informace se po sociálních sítích rychle rozšíří a špatně se vysvětluje, že osoba je podvodník, která se jen chtěla obohatit na dobrých záměrech organizace, která dobročinnou sbírku pořádá. Jak se chránit?

Pokladničky, které budí důvěru

Není možné se ochránit před smutnými útoky podvodníků stoprocentně. Je ale možné přijmout některá opatření, která podvodníkům ztíží jejich konání. Plastové pokladničky nechejte gravírováním ozdobit tak, aby byly jedinečné!

Jméno organizace, viditelné logo nebo jiné symboly pomohou v tom, aby si veřejnost byla jistá, že vkládá peníze tam, kde nebudou zneužité! 

Vyberte si zamykatelnou pokladničku

Sbírku pořádá celá řada neziskových organizací, nadací, obcí i škol. Proto je vhodné nechat si sbírkové kasičky zhotovit podle vašeho přání a zajistit jejich jedinečnost. Mohou být v nejrůznějších tvarech i v různých barvách.

Plexikasicka.cz

Oblíbené jsou ty ve tvaru domečku, kostek nebo hranolu. Vybrat si můžete i netradiční provedení v podobě delšího válce. Samozřejmostí je doplnění o zámek, aby byly vybrané peněžní částky více ochráněné a aby pořádání sbírky budilo u přispívatelů co největší důvěru.

Stačí si jen vybrat konkrétní provedení a zdobení tak, aby bylo možné pracovníky vaší organizace snadno rozpoznat. Plastové kasičky na zámek pomáhají pomáhat už mnoho let.

Autor: Plexikasicka.cz – prodejce plastových kasiček na míru