Pravidelná údržba autobaterie zamezí nemilému překvapení na cestě

autobaterie

S klesajícími teplotami se možná také těšíte, až se projedete ve vyhřátém automobilu, kde si pohodlně zatopíte nebo poslechnete nejnovější hity v rádiu. Jenže při nesprávné údržbě akumulátoru vás může potkat nemilé blikání kontrolky baterie, což pravděpodobně signalizuje její vybití. Pečujte o autobaterii správně a prodlužte její životnost na maximum.

Jak se starat o akumulátor?

Každá autobaterie má svou životnost a vy ji můžete pomoct drobnými úkony tak, aby vydržela co nejdéle. Akumulátor nejvíce trpí právě v zimě. Proto nezapomínejte například vypínat světla, rádio nebo interiérové svícení v momentě, kdy motor není v běhu. Aby byla baterie stále nabitá, prokládejte kratší vyjížďky po městě s občasnými dálkovými cestami. To platí hlavně pro sváteční a občasné řidiče, kteří jezdí pouze krátké vzdálenosti. Životnost autobaterie výrazně ovlivňuje také vybavení vašeho automobilu. S inovativními technologiemi je akumulátor ve větším zápřahu, protože jej zatěžují stále náročnější spotřebiče.

U starších aut, u nichž možná ani nemáte představu o stáří autobaterie, si její roky jednoduše zjistíte tak, že se na zadní straně podíváte na vyražený kód s označením roku a měsíce výroby. Obecně se uvádí, že moderní akumulátory mají životnost mezi čtyřmi až šesti lety a pokud jsou instalovány do nového vozu, zaručeně vydrží ještě déle.

Kupujeme novou autobaterii

Odborníci nabádají ke koupi značkových modelů autobaterií, což sice znamená vyšší investice, ale zato delší životnost. Nicméně je dobré vybírat autobaterie podle typu auta. Na internetu přitom pořídíte akumulátory pro osobní automobily, dodávky, kamiony, autobusy i zemědělské stroje. Internetové obchody si mohou dovolit atraktivnější ceny a široký sortiment. Využijte poradenství a nechte si doručit nový akumulátor zdarma až domů. Budete-li dbát na základní rady a udržovat svou autobaterii i v zimním období, nemusíte se obávat, že vás vozidlo nechá na holičkách v nejméně vhodnou dobu.