Příjemný stín na zahradě zajistí screenové rolety

Screenové rolety

Přestože se všichni vždycky po dlouhé době těšíme na léto, po úmorném vedru a přímém slunci většinou nikdo z nás příliš neprahne. Doma chceme mít chládek a na zahradě vyhledáváme stín. Pokud přemýšlíte nad moderním způsobem zastínění, jistě vás zaujmou screenové rolety.

Screenové rolety jsou jednou z možností zastínění pergoly. Své uplatnění ale najdou i na terasách, v zahradních altánech, na balkonech i rodinných domech. Většina z vás jistě zná venkovní žaluzie, které dokáží velmi dobře místnosti zatemnit. Často se používají i venkovní rolety z hliníku, jejichž zastínění je jedno z nejefektivnějších. Screenové rolety však oproti nim mají širší použití a zajímavé vlastnosti navíc.

Co na nich oceníte především?

Jedná se o moderní alternativu k venkovním žaluziím a roletám. Využívají se venku tam, kde potřebujete zastínit a navíc ještě dokáží chránit před nepříjemným hmyzem. Přestože vypadají elegantně a jemně, jsou dost pevné na to, aby odolaly silnějšímu větru. A co je jejich hlavní benefit? Přestože screenové rolety na pergolu dokáží dokonale stínit, propouští spoustu světla a tím tvoří opravdu komfortní letní prostředí.

Pomocí screenové rolety můžete uzavřít otevřený prostor v případě, že začne foukat, nebo pršet a vaše letní posezení může vesele pokračovat dál.

Hodí se i pro zimní zahrady, které jsou pro mnohé srdcovou záležitostí. Screenové rolety ji budou v parném létě hýčkat potřebným stínem a zabrání jejímu přehřívání.

Screenové rolety mohou ochlazovat i oteplovat interiéry

Tyto rolety se instalují také na prosklené části domů. V létě dokáží snížit teplotu v interiéru až o 7 °C, čímž šetří náklady na klimatizaci. V zimě naopak snižují tepelné ztráty. Své uplatnění často nachází ve školách, v galeriích a na podobných budovách. Vyrábí je firma Bubík, specialista na garážová vrata.