Připravte vozidlo na zimu – zaslouží generální prohlídku i důkladný úklid

čištění filtru pevných částic

Plechový čtyřkolák je nepostradatelným pomocníkem pro drtivou většinu českých domácností. Využíváme jej k přepravě z bodu A do bodu B, k podnikatelským účelům i cestování za zážitky. I přesto jej ale spousta z nás vnímá pouze jako dopravní prostředek a nevěnuje mu takovou péči a kontrolu, jakou si zaslouží. Aby vám vozidlo fungovalo co nejdéle, je potřeba o něj řádně pečovat a provádět pravidelné servisní prohlídky i kontroly stavu nejdůležitějších součástek a vybavení.

Automobily s filtrem pevných částic

Od roku 2009 byly zavedeny u naftových motorů filtry pevných částic, které najdeme u všech nových i vybraných starších vozidel. Čištění filtru pevných částic prochází prvním kroku vizuální kontrolou a teprve poté kontrolou pomocí endoskopické kamery, jež hledá poškození filtru a sleduje průchodnost vzduchu filtrem. V případě takového úkonu se obraťte na profesionály, kteří mají kompletní vybavení pro úspěšnou kontrolu i čištění filtru. Důležité je rovněž nyní, před silnými mrazy, sledovat stav akumulátoru. Baterie je v zimních měsících výrazně více namáhána a vyžaduje pravidelnou údržbu. Její životnost můžete prodloužit třeba tím, že nebudete nechávat zbytečně rozsvícená světla anebo tím, že budete vypínat elektronická zařízení, například rádio, ve chvílích, kdy vozidlo déle stojí. Baterie slábne také kvůli nízkým teplotám, proto mají velkou výhodu řidiči parkující svůj vůz v chráněné garáži.

Ten, kdo by si chtěl své auto vylepšit o vtipné samolepky a ozdoby, může pořídit třeba dekorace na auto a nechat průchod vlastní fantazii. Samolepky a další ozdoby jsou navrženy tak, aby odolaly vlivům počasí i nástrahám při umývání vozidla, zachovaly si barevný odstín i tvar. Nezapomínejte, že nezbytnou součástí vozidla musí být povinná výbava vozidla.

Jak vybrat pojištění vozidla?

Pokud patříte mezi aktivní řidiče a vozidlo máte především na ježdění, neobejdete se bez povinného ručení a v případě nehodovosti oceníte i havarijní pojištění. Zrušení povinného ručení je možné v momentě, kdy najdete pro vás výhodnější variantu, obecně ale platí, že povinné ručení je ze zákona nutným pojištěním k provozování jakéhokoliv motorového vozidla pohybujícího se na pozemních komunikacích. Na internetu seženete ale celou řadu atraktivních a cenově výhodných nabídek, které v sobě kombinují i další výhody pro vás jako řidiče i váš osobní automobil.