Přistupte do Centrální evidence exekucí online

Exekuceinfo.cz

Zajímalo by vás, jestli na vás není čistě náhodou uvalená exekuce, o které nevíte? Chtěli byste si prověřit celou svou rodinu? Chcete vědět, s kým vlastně jednáte? Důvodů, proč nahlédnout do Centrální evidence exekucí, je celá řada.

Exekuceinfo.cz je webová stránka zprostředkující informace z exekuční databáze. Přístup do této databáze je placený, proto i přes aplikaci musíte dvě stovky zaplatit, ale jde to online přes zabezpečenou platební bránu, vše je tedy velmi rychlé a vy se ihned dozvíte, zda na dané jméno či firmu existuje exekuce, nebo ne.

Proč vůbec nahlížet do rejstříku exekucí?

Rejstřík exekucí je užitečným pomocníkem například v následujících situacích:

  • Chcete si prověřit budoucího nájemníka, abyste věděli, zda bude poctivě splácet.
  • Máte v plánu ověřit si platební morálku vašeho nového zákazníka, s nímž chcete uzavřít smlouvu na vysokou částku.
  • Chystáte se pořídit automobil a rádi byste věděli, zda jeho vlastník není v exekuci, protože v takovém případě by si exekutor pro jeho auto mohl přijít i k vám.
  • Pro jistotu se podíváte na vlastní osobu, protože případy, kdy se lidé dozví o exekuci až ve chvíli, kdy je jim zablokován účet, nejsou úplně ojedinělé.
  • Ze stejného důvodu máte v úmyslu zkontrolovat raději celou vaši rodinu.

Jedno nahlédnutí sice stojí dvě stovky, ale co je to v porovnání s potížemi, které by vás čekaly s nájemcem v exekuci, neplatícím zákazníkem či pozdějším zjištěním, že je exekuce uvalena na vaši osobu?

Jak nahlížení do rejstříku exekucí probíhá?

Vše je velmi rychlé – zvolíte si, zda hledáte informace o osobě, nebo firmě, a podle toho zadáte jméno + příjmení + datum narození, či IČO firmy. Výsledky získáváte okamžitě, a pokud existuje exekuce, zjistíte i podrobnosti o ní, tedy například její výši a výši splácené částky. Ověření je opravdu jednoduché, na nic nečekejte a také to vyzkoušejte.