Proč je výhodné obrátit se na spediční firmu?

Nadměrná přeprava

V první řadě je na místě vysvětlit si, co to vlastně spediční firma je a jak funguje. Spediční služby nejsou na rozdíl od těch logistických vázány mezinárodní ani vnitrostátní dopravu realizovat, musí ji ale smluvně zajistit. Ať už je předmětem objednávky klasická přeprava nebo přeprava nadrozměrných zásilek, se zkušenou spediční firmou nešlápnete vedle.

Ani velké objemy nejsou problém

Jste-li z oboru, víte, že nadměrná přeprava představuje často logistický oříšek. Proč si na ni tedy nenajmout ty nejlepší z nejlepších, kteří se v oblasti spedice pohybují? Existují menší společnosti, jež se spolupráce se spedičními firmami stále bojí. Domnívají se, že jsou jejich služby enormně drahé a do spolupráce se nehrnou. Abychom ale spedičním firmám nekřivdili a menší firmy motivovali – co si pod pojmem spedice představit? Základní charakteristika je taková, že spedice rovná se služba zákazníkovi. Dobrý speditér se postará o zboží, byť je to třeba přeprava nadrozměrných zásilek, i o klienta, a to tak, že klient sám nebude mít kolem realizace žádné starosti. Speditér dokáže kompletně zajistit servis zboží i informace o něm a zajišťuje jak dopravu, tak veškeré navazující služby. Patří mezi ně například proclení zboží, případné dělení, balení, roztřídění a samotné dodání na místo určení.

Servis je základ každé společnosti

Spediční firma a spedice znamenají hlavně podávat klientovi kvalitní informace. Je přirozené, že každý klient považuje svoje zboží za nejdůležitější. Chce tedy vědět, v jaké fázi se celá dodávka v ten který moment nachází. To dnes, v době moderních informačních technologií, nepředstavuje naštěstí žádný problém zjistit detaily ohledně spediční služby. Informace o pohybu zásilek tak lze zákazníkům poskytovat prakticky v online čase. A jak se nadrozměrné dopravě jako takové v dnešních dnech daří? Její trend jednoznačně stoupá. Je tady výrazný nárůst přesunu zboží z Číny a s ním i stále větší poptávka po lodních kontejnerech k naplnění. Kvalitní speditérská firma je schopna přepravit cokoli, přičemž výjimkou nejsou ani živá zvířata nebo celé tovární haly.