Proč ve školním roce 2019/20 studovat v pomaturitním kurzu

pomaturitní studium jazyků

Stráně se nám sotva začaly zelenat a v cukrárně na rohu teprve minulý týden začali točit kopečkovou zmrzlinu. Noci jsou ještě chladné, rosnička na Nově nás den, co den stále straší přízemními mrazíky a taky letní rozlučková party pro naše studenty navštěvující pomaturitní studium jazyků se zdá být v nedohlednu. Inu, první povinnosti (v tomto případě rozuměj státní jazykové zkoušky na přelomu května a června) a pak až zábava, že ano!

Že se v tomto kontextu zdá přemýšlení nad podzimem, zářím a školním rokem 2019/20 směšné až absurdní?

V tom případě jsi asi ještě nepotkal žádného letošního maturanta. Zkouška dospělosti se totiž nezávratně blíží, napětí se stupňuje a pocit nabytých znalostí za poslední 4 roky se zdá přímo úměrně klesající s přibližujícím se termínem didaktických testů. (My jen doufáme, že totéž neplatí u našich studentů navštěvující kurzy angličtiny, které zanedlouho taktéž čekají důležité jazykové zkoušky!)

A ano, právě nyní, v tomto stavu se do toho, ubohý maturant, musí navíc rozhodnout, kam povedou jeho kroky po prázdninách. Bude to rovnou trh práce, vysoká škola nebo právě pomaturitní kurzy angličtiny či dalších jazyků?

Ač je PELICAN téměř za každé situace ptákem vševědem, s tímto životním krokem a důležitým rozhodnutím si musí každý čerstvý absolvent poradit sám. Co však může PELICAN dnes udělat je, pomoct se rozhodnout všem váhavým dušičkám, které si s myšlenkou studia jazyků pohrávají. Proč říct ano pomaturitnímu studiu v roce 2019/20? Pojďme se na to, spolu s PELICANEM, dnes podívat!

1. Zachování statusu studenta

Nejčastějším dotazem – a zároveň nejčastějším důvodem, proč čerství maturanti volí po střední škole studium jazyků je tato velká výhoda ročního intenzivního jazykového kurzu. V myslích školáků (a nejen těch) je vžito, že status studenta je možné udržet si pouze prezenčním studiem na vysoké školy.

Ze zákonného hlediska je však i pomaturitní studium němčiny, angličtiny a vlastně všech jazyků naprosto plnohodnotným typem studia – stejně tak jako vysoká škola. S tím rozdílem, že na výšce se upíšeš minimálně na roky 3, kdežto v pomaturitních kurzech strávíš s jazyky jeden rok – který Ti může dát potřebný čas k rozmyšlení se, co dál (ničeho se neboj, z mnohaleté pelikání zkušenosti Tě můžeme ujistit o tom, že bezradných absolventů, kteří neví, co dál, je víc než dost – rozhodně v tom nejsi sám).

Abychom se ale dostali k jádru prvního bodu – studium v pomaturitním kurzu s sebou nese zachování veškerých studentských výhod, na které jsi dosud zvyklý. U PELICANA navíc získá každý student ISIC kartu zdarma!

pomaturitní kurzy angličtiny

2. Žádné přijímačky a pohodový rozvrh

Je nám víc než jasné, že po maturitní zkoušce už nechceš žádné kolonky k vyplňování ani vidět. Na rozdíl od všech výšek se do jazykových škol skutečně žádné přijímačky nekonají. Jeden test Tě u nás však na začátku čeká. Žádný strach! Jedná se o test rozřazovací, který nám zkrátka jen ukáže, jak jsou na tom Tvé současné jazykové dovednosti.

Díky výsledku testu se pak dostaneš do studijní skupiny, která bude skutečně odpovídat tvé momentální jazykové kondici. Že jsi v němčině začátečník, a přesto chceš navštěvovat kurzy němčiny? Žádné obavy. PELICAN každým rokem otevírá pro všechny jazyky taky začátečnické skupiny. A je radost sledovat, jak se nám ze začátečníků na konci roku stávají studenti pokročilí!

Velkou výhodou je taky rozvržení lekcí v pomaturitních kurzech. Na rozdíl od napráskaného rozvrhu na který jsi byl zvyklý ve čtvrťáku Tě čekají pohodové 4 vyučovací hodiny plné jazyků, ve kterých se (v PELICANU za to ručíme!) s našimi lektory rozhodně nudit nebudeš. A ve zbylém čase si pak můžeš ještě něco přivydělat třeba na brigádě!

kurzy němčiny

3. Druhý jazyk zdarma a získání certifikátu

Ano, slyšíš správně. Specifikem naší školy PELICAN je to, že od náš každý student získá možnost studovat v klasickém kurzu 1 x 90 minut zcela zdarma. A že toho naši studenti hojně využívají! Na konci roku si pak mnohdy odnáší certifikát svědčící o složení Stání jazykové zkoušky nejen z jejich hlavního jazyka, ale taky z kurzu plusového. Kolik jazyk umíš… vždyť to znáš!

A pokud už máš jasno, pak nám na závěr nezbývá jen dodat, že jsou u nás už nyní dveře do kořán – a my už nyní sbíráme přihlášky právě na školní rok 2019/20. V současné době dokonce za cenu FIRST MINUTE, se kterou ušetříš 4000 Kč! Tak se budeme těšit na viděnou!

Tvůj PELICAN z Brna