Profesionální úklid na míru. Služby, které si můžete dovolit i vy

úklidové práce

Manažeři v kancelářích často zvažují různé možnosti, jak zachovat kancelář v čistotě. Pro firmu, kde není úklid nutný každý den, se vyplatí pořídit si externí úklidové práce než zaměstnávat vlastního pracovníka na úklid. Mzdové náklady jsou vysoké, navíc se pojí s daňovými odvody – takže vlastní zaměstnanec se nakonec může značně prodražit. Uklizené pracoviště je důležité nejen pro pracovníky, ale také pro případné obchodní partnery nebo zákazníky, kteří je navštíví.

Vysoká úroveň úklidu

Externí pracovníci mohou být velice snadno nahrazeni. A protože to ví, budou se velice snažit, aby úklid kanceláří byl na co nejvyšší úrovni. Tím se mohou lišit od klasického zaměstnance, kterému o preciznost až tak jít nemusí. Navíc úklidové společnosti jsou zvyklé na pravidelné čištění i těch nejproblémovějších částí, takže se můžete spolehnout na vysokou kvalitu. 

Menší administrativní zátěž

Vlastní zaměstnanec, to nejsou jen náklady na jeho mzdu nebo daňové odvody. Je s ním spojena další administrativa, která souvisí s povinnostmi zaměstnavatele (například vedení stavu skladových zásob úklidových prostředků, vedení jeho docházky, dovolené, nemoci, různé zaměstnanecké výhody a další). Pokud si najmete úklidovou společnost, jediné, co musíte udělat, je zaplatit fakturu, kterou vám společnost vystaví. 

Nižší náklady

V případě, že zaměstnanec odejde na dovolenou nebo onemocní, nemusíte za něj mít náhradu. V některých případech totiž na úklid kanceláří vystačí jediný pracovník. Když ale onemocní, nemusíte za něj mít náhradu (je to obtížné i z toho důvodu, že ve většině případů nevíte, jak dlouho nemoc může dlouho trvat). V takovém případě vám bude vznikat nepořádek na pracovišti. Ten je zapotřebí řešit. A znamená to jen další problémy (a náklady) navíc.

Lepší image společnosti

Úklid kanceláří úklidovou společností také ovlivňuje image. Potenciální dodavatelé se na externí společnosti zajišťující úklid dívají příznivěji.