Prohlídky jsou při výběru nemovitosti klíčové

spolehlivý realitní makléř

Jak si vybrat správnou nemovitost? Tím, že budete věnovat svůj čas prohlídkám. To je běžná odpověď, na kterou vám odpoví každá realitní kancelář nebo spolehlivý realitní makléř. Pokud totiž danou nemovitost neuvidíte na vlastní oči, budete kupovat pouze “zajíce v pytli”. A to se zkrátka nevyplácí. 

I když se na první pohled zdají být prohlídky nemovitostí jen ztrátou času, není to tak. Je důležité si uvědomit, že koupě nemovitosti (ať už má sloužit k osobním účelům nebo se má jednat o investiční bydlení) je zásadní rozhodnutí, které vás nebude stát pár tisíc, ale naopak pár milionů. A takové rozhodnutí si vaši pozornost zkrátka vyžaduje. 

Prohlídky nepodstupujte za tmy

Většina lidí si sjednává prohlídky na odpoledne, dokonce až v podvečer. Důvod je prostý – dřív zkrátka nekončí ve svém zaměstnání. Jenže prohlídky takto pozdě nejsou vůbec přínosem. Jsou spíše mrháním vašeho času. Nemovitost totiž za tmy vypadá zcela jinak než za světla. 

Co při prohlídce večer neuvidíte, tak to, jestli vám do domácnosti půjde světlo. Nebo budete muset celé dny svítit, protože sluneční paprsky do objektu ani nepláchnou? Hlavně v zimních měsících se snažte sjednat si prohlídku ideálně dopoledne nebo kolem oběda. Ti, kteří chtějí nemovitost prodat, vám rádi vyjdou vstříc. 

Co udělat ještě před prohlídkou?

Nabízí se otázka, co udělat ještě před prohlídkou. Vaše kroky budou nejdříve směřovat do okolí. Můžete to udělat tak, že spojíte příjemné s užitečným a že přijdete na prohlídku dříve a před příchodem prodávajícího si okolí trochu “proklepnete”. I když bude nemovitost sebevíc krásná, pokud je lokalita neuspokojivá nebo pokud nemá zrovna dobrou reputaci, nekoupíte ji. 

Při procházce se po okolí se seznamte hlavně s infrastrukturou. Zjistěte si občanskou vybavenost a samozřejmě dopravní dostupnost. Dávejte na svou intuici, protože pocit, který z dané lokality budete mít je při výběru opravdu klíčový.